Dachser dla Volvo Cars

23 lipca 2019

Dachser realizuje transport produktów dla Volvo Cars. Części zamienne skandynawskiego producenta trafiają z miejscowości Torslanda pod Göteborgiem do szwedzkiego oddziału Dachser, skąd ruszają dalej do magazynów Volvo Cars w Niemczech.Dachser odpowiada za organizację regularnych transportów przesyłek Volvo Cars, odbierając towar od klienta sześć razy dziennie. – Koncepcja, którą stworzyliśmy dla Volvo Cars, jest wyjątkowa. Z niecierpliwością czekam na efekty, jakie przyniesie ta współpraca – mówi Carl-Johan Westas, kierownik oddziału Dachser w Göteborgu.

Dwie duże naczepy to nowa inwestycja oddziału Dachser w Göteborgu. Firma zapewnia Volvo Cars usługę sprawnego załadunku. W praktyce oznacza to, że producent na bieżąco załadowuje naczepę z towarami do Niemiec w swoim terminalu dystrybucyjnym w Göteborgu, jak tylko skompletuje i zapakuje partię zamówień. Następnie przesyłki z częściami zamiennymi są transportowane do oddziału Dachser – tu po przesortowaniu ruszają w drogę do magazynów Volvo Cars w Niemczech.

– Zapewniamy Volvo Cars usługi dopasowane do ich potrzeb logistycznych. Dzięki takim koncepcjom, jak usługa sprawnego załadunku, Volvo zyskuje zunifikowane rozwiązanie logistyczne – mówi René Sidor, dyrektor zarządzający Dachser Nordic.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Panattoni dla Amazon w Gliwicach – 210 000 mkw. i 4 kondygnacje

5 grudnia 2019

Panattoni Europie wybudował rekordowy pod względem wielkości i funkcjonalności obiekt dla firmy Amazon w Gliwicach. Inwestycja, o powierzchni ponad 210 000 mkw. i 4 kondygnacjach, jest największym budynkiem firmy w kraju i została wyposażona w innowacyjną technologię Amazon Robotics.

czytaj więcej »


GEFCO dla Airbusa – zarządzanie opakowaniami zwrotnymi

4 grudnia 2019

GEFCO, wiodący na świecie dostawca rozwiązań multimodalnych w łańcuchu dostaw, podpisało umowę z Airbusem, światowym liderem branży lotniczej. Celem współpracy jest wsparcie firmy w przejściu na czystszy i bardziej przyjazny dla środowiska łańcuch dostaw.

czytaj więcej »


Euro-net w Prologis Park Janki

3 grudnia 2019

ologis podpisał jedną z największych transakcji pod względem powierzchni zabudowy na europejskim rynku magazynowym w tym roku, ze swoim długoletnim partnerem EURO-net Sp. z o.o., obejmującą ok. 160 000 mkw. w Prologis Park Janki.

czytaj więcej »


Panattoni inwestuje w Lublinie

2 grudnia 2019

Planowany Panattoni Park Lublin III to cztery hale magazynowe klasy A o łącznej powierzchni 53 110 mkw. Ich budowa rozpoczęła się już w październiku br., a wśród pierwszych najemców są znani operatorzy logistyczni. Wynajęli oni łącznie 12 000 mkw.

czytaj więcej »


FM Logistic zaprezentował Ergoskel

29 listopada 2019

FM Logistic, operator logistyczny i dostawca usług kontraktowych, zaprezentował ergoszkielet Ergoskel, który został zaprojektowany tak, by ułatwić pracownikom magazynu podnoszenie paczek i ograniczyć obciążenie fizyczne.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter