Dachser dla Volvo Cars

23 lipca 2019

Dachser realizuje transport produktów dla Volvo Cars. Części zamienne skandynawskiego producenta trafiają z miejscowości Torslanda pod Göteborgiem do szwedzkiego oddziału Dachser, skąd ruszają dalej do magazynów Volvo Cars w Niemczech.Dachser odpowiada za organizację regularnych transportów przesyłek Volvo Cars, odbierając towar od klienta sześć razy dziennie. – Koncepcja, którą stworzyliśmy dla Volvo Cars, jest wyjątkowa. Z niecierpliwością czekam na efekty, jakie przyniesie ta współpraca – mówi Carl-Johan Westas, kierownik oddziału Dachser w Göteborgu.

Dwie duże naczepy to nowa inwestycja oddziału Dachser w Göteborgu. Firma zapewnia Volvo Cars usługę sprawnego załadunku. W praktyce oznacza to, że producent na bieżąco załadowuje naczepę z towarami do Niemiec w swoim terminalu dystrybucyjnym w Göteborgu, jak tylko skompletuje i zapakuje partię zamówień. Następnie przesyłki z częściami zamiennymi są transportowane do oddziału Dachser – tu po przesortowaniu ruszają w drogę do magazynów Volvo Cars w Niemczech.

– Zapewniamy Volvo Cars usługi dopasowane do ich potrzeb logistycznych. Dzięki takim koncepcjom, jak usługa sprawnego załadunku, Volvo zyskuje zunifikowane rozwiązanie logistyczne – mówi René Sidor, dyrektor zarządzający Dachser Nordic.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

DB Schenker dla Nissens Automotive A/S

22 sierpnia 2019

DB Schenker w Polsce, rozwijając współpracę z branżą automotive, otworzył w Poznaniu magazyn części zamiennych dla swojego nowego klienta firmy Nissens.

czytaj więcej »


Bydgoszcz rośnie w magazyny

21 sierpnia 2019

Panattoni Europe tworzy kolejny park logistyczny w regionie kujawsko-pomorskim – Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni użytkowej ponad 40 000 m kw. położona jest zaledwie 3 km od obwodnicy miasta, od którego centrum dzieli ją 5,3 km. Budowa nowego parku rozpocznie się we wrześniu, zaś pierwszy najemcy będą mogli się do niej wprowadzić w I kwartale 2020 r.

czytaj więcej »


Nowy oddział Dachser na północy Niemiec

20 sierpnia 2019

Dachser rozpoczyna budowę nowego oddziału w Neumünster w Szlezwiku-Holsztynie, najbardziej wysuniętym na północ kraju związkowym Niemiec. Powstanie tam terminal przeładunkowy dla towarów przemysłowych i żywności. Warta 17,4 mln euro inwestycja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2020 r.

czytaj więcej »


Łańcuch dostaw dla e-commerce

19 sierpnia 2019

Firma DHL Supply Chain opublikowała raport na temat ewolucji łańcuchów dostaw dla e‑commerce. Badanie pokazało, że mimo posiadania świadomości kluczowego znaczenia handlu elektronicznego dla zatrzymywania i zadowolenia klientów, większości firm nie udało się w pełni wdrożyć strategii e-commerce.

czytaj więcej »


Panattoni: kierunek Bałtyk

16 sierpnia 2019

Panattoni Europe powiększy wolumen obiektów w rejonie Morza Bałtyckiego. Tuż przy autostradzie A1 deweloper stworzy Panattoni Park Pruszcz Gdański o powierzchni 75 600 m kw. Inwestycja będzie się składać z dwóch hal produkcyjno-magazynowych i zapewni najemcom doskonałe połączenie z całym krajem.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter