Centrum usług wspólnych dla łańcucha dostaw Whirlpool ruszyło w Łodzi

22 maja 2019

Nowe Centrum usług wspólnych dla łańcucha dostaw kieruje wszystkimi działaniami związanymi z planowaniem produkcji i logistyką produktów dla regionu EMEA.

Firma Whirlpool oficjalnie zainaugurowała dzisiaj działalność swojego nowego Centrum usług wspólnych dla łańcucha dostaw w Łodzi. W uroczystości wziął udział Gilles Morel, prezes Whirlpool EMEA.

Powstanie nowej struktury zostało poprzedzone szczegółową analizą operacji planowania i logistyki w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Głównym celem jest koncentracja na zapewnieniu standaryzacji i stabilności, w celu centralizacji procesu planowania i zarządzania popytem.

– Polska jest jednym z najważniejszych krajów w regionie EMEA pod względem jakości i tempa rozwoju. Dlatego z punktu widzenia Whirlpool EMEA jest to optymalna, strategiczna lokalizacja dla Centrum usług wspólnych dla łańcucha dostaw. Ta decyzja biznesowa potwierdza znaczenie kraju dla naszej firmy i naszego zaufania do zespołu – mówi Luigi La Morgia, Wiceprezes ds. Zintegrowanego łańcucha dostaw Whirlpool EMEA.

Nowa struktura firmy Whirlpool znajduje się w biurowcu Nowa Fabryczna, w którym znajduje się już otwarte w 2017 roku Centrum usług wspólnych dla finansów Whirlpool EMEA Centrum usług wspólnych dla łańcucha dostaw  zatrudnia obecnie około 50 osób. Struktura, która obejmuje swym działaniem zróżnicowane kraje, stanowi grunt do budowania międzynarodowego zespołu i dalszego rozwoju w którym strategiczną rolę odgrywają specjaliści od uzupełniania zapasów oraz planiści materiałowi i rynkowi.

Możliwość pozyskania ambitnego i kreatywnego personelu, a także potencjał miasta oceniamy bardzo wysoko. Firma pragnie przyciągnąć najlepsze talenty lokalne i międzynarodowe, które umożliwią postępujący i zrównoważony rozwój łódzkiego Centrum usług wspólnych w przyszłości. Stawiamy również na partnerstwo z samorządem i uczelniami – zwłaszcza w zakresie praktyk studenckich. Zawsze szukamy osób o zróżnicowanym doświadczeniu zawodowym, podejściu ukierunkowanym na rynek, silnych umiejętnościach analitycznych, duchu wygranej i orientacji na cele – podkreśla Zygmunt Łopalewski, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Whirlpool Company Polska.

Firma ma już 20 lat ciągłości biznesowej w regionie łódzkim. Obecnie prowadzi działalność produkcyjną w nowej, bo otwartej w grudniu 2018 roku, fabryce suszarek oraz w zakładach wytwarzających kuchenki oraz komponenty plastikowe. Wraz z Centrum usług wspólnych dla finansów oraz łańcucha dostaw zatrudnia w Łodzi około 2000 osób, dzięki czemu spółka jest jednym z największych inwestorów zagranicznych w regionie.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Rohlig Suus Logistics otwiera się w Panattoni Park Wrocław IX

24 czerwca 2019

Panattoni Europe informuje o otwarciu nowego centrum logistycznego Rohlig Suus Logistics w Panattoni Park Wrocław IX . Firma zajęła powierzchnię 15 000 m kw., na której stworzono m.in. nowoczesny terminal cross-dockowy. Oficjalne otwarcie inwestycji odbyło się 13 czerwca 2019 r.

czytaj więcej »


CPK i porty regionalne

19 czerwca 2019

Jak zaplanować rynek lotniczy w Polsce, uwzględniając budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego? 

czytaj więcej »


Dachser i ARTS Energy: energia dla świata

17 czerwca 2019

Producent baterii ARTS Energy, dostawca różnego rodzaju wysokojakościowych rozwiązań do magazynowania energii, wytwarza swoje wyroby na francuskiej prowincji. Rozwiązania firmy zapewniają zasilanie klientom w Europie i na całym świecie. Dachser organizuje logistykę na rzecz tego przedsiębiorstwa.

czytaj więcej »


X Regaty TSL „Świętujemy 10 lat” – podsumowanie

14 czerwca 2019

Najbardziej mokre, najbardziej wietrzne i… najbardziej okrągłe. Za nami X edycja Regat TSL – kalejdoskop wrażeń z mijającej dekady zwieńczyły trzy niezapomniane dni spędzone w gronie przedstawicieli firm transportowych z całej Polski.

czytaj więcej »


Zespół Polpharmy mistrzem Polski GC SCM The Fresh Connection 2019

13 czerwca 2019

Reprezentanci firmy Polpharmy zostali tegorocznym mistrzem Polski w zawodach Global Challenge SCM The Fresh Connection 2019. Zespół we wrześniu weźmie udział w światowym finale, który zostanie tym razem rozegrany w Atenach.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter