Cargonexx kontynuuje historię sukcesu w Polsce

6 listopada 2018

Po zdobyciu w zeszłym roku nagrody za produkt innowacyjny, hamburski start-up logistyczny kontynuuje swój sukces. W październiku Cargonexx wygrał EIT Digital Challenge za innowacyjną sieć AI dla transportu drogowego, jak i nagrodę Hamburger Gründerpreis oraz nagrodę Startups@Reeperbahn Pitches.

Na TransLogistica Poland 2018, która odbędzie się w dniach 6-8 listopada, Cargonexx zaprezentuje się po raz kolejny na stoisku B11.

– Zeszły rok nie mógłby być dla nas bardziej udany. Nabraliśmy rozmachu w całej Europie i staliśmy się stałym punktem odniesienia w logistyce i branży start-upowej – mówi prezes Cargonexx Rolf-Dieter Lafrenz. Szczególnie w Polsce firma ma dostęp do szerokiej sieci partnerów, która została zbudowana w ciągu ostatnich dwóch lat. – Praca z polskimi producentami, spedytorami i przewoźnikami jest bardzo owocna. Oferujemy im cyfrowe ułatwienie w codziennej pracy oraz szybko i sprawnie realizujemy płatności. To czyni nas wiarygodnym partnerem kontraktowym dla naszych użytkowników – mówi Agata Porazińska, Head of Carrier w firmie Cargonexx.

Nie tylko w Niemczech i w Polsce rośnie liczba użytkowników cyfrowej platformy. – Nasza oferta, z której można korzystać bez zobowiązań, pomaga wykorzystać puste przestrzenie ładunkowe w ciężarówkach, przekonuje klientów w całej Europie. Niezależnie od tego, czy chodzi o spedytora, przewoźnika czy producenta, oferujemy korzyści dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw – tak komentuje sukces swojej firmy jej prezes.

Na platformie zarejestrowanych jest już ponad 7000 firm transportowych z ponad 80 000 ciężarówkami. Przyjmują oni zlecenia transportowe na regularnych trasach lub jednorazowe ładunki na rynku spot. Producenci mogą zlecać Cargonexx do godziny 14:00 transport ładunków na następny dzień za pomocą jednego kliknięcia. Ryzyko ponosi Cargonexx, który jako odpowiedzialny spedytor zapewnia również jakość transportu. Pod względem technologicznym firma koncentruje się na rozwijaniu samouczących się algorytmów i sieci neuronowych. Dzięki temu można w czasie rzeczywistym przewidywać ceny i możliwości transportowe dla konkretnych zamówień i ładunków.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Zmodernizowane centrum dystrybucji Biedronki w Kostrzynie

24 stycznia 2019

Po dwóch latach rozbudowy i modernizacji, centrum dystrybucyjne sieci Biedronka w Kostrzynie, w woj. wielkopolskim, zostało oddane do użytku. Kostrzyńskie centrum stało się jednym z najbardziej nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska tego typu obiektów w Europie.

czytaj więcej »


Osiem kluczowych korytarzy logistycznych w Europie

23 stycznia 2019

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield opublikowała raport na temat nowych, kluczowych korytarzy transportowych, które powstaną do 2030 roku i będą wspierały rozwój branży logistycznej w Europie.

czytaj więcej »


Panattoni inwestuje w Czeladzi

22 stycznia 2019

Panattoni Europe powiększy podaż magazynową na Śląsku, kluczowym hubie przemysłowym Europy Środkowo-Wschodniej. Deweloper kupił grunty pod budowę nowej inwestycji – Panattoni Park Czeladź III. Budowa centrum o powierzchni 68 tys. mkw. wystartuje jeszcze w tym kwartale.

czytaj więcej »


Dachser – logistyka dla Puky

21 stycznia 2019

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, realizuje dostawy na terenie całej Europy dla Puky – niemieckiego producenta pojazdów dla dzieci. Dzięki współpracy trwającej już od 10 lat firma się rozwija, z sukcesem zdobywając kolejne europejskie rynki.

czytaj więcej »


DSV w parku P3 Błonie

18 stycznia 2019

P3, długoterminowy inwestor, właściciel i zarządca obiektów logistycznych w Europie podpisał z firmą DSV – globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych – umowę na wynajem ponad 33 000 m2 w parku P3 Błonie. To pierwszy kontrakt zawarty między firmami w Polsce.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter