Cargonexx kontynuuje historię sukcesu w Polsce

6 listopada 2018

Po zdobyciu w zeszłym roku nagrody za produkt innowacyjny, hamburski start-up logistyczny kontynuuje swój sukces. W październiku Cargonexx wygrał EIT Digital Challenge za innowacyjną sieć AI dla transportu drogowego, jak i nagrodę Hamburger Gründerpreis oraz nagrodę Startups@Reeperbahn Pitches.

Na TransLogistica Poland 2018, która odbędzie się w dniach 6-8 listopada, Cargonexx zaprezentuje się po raz kolejny na stoisku B11.

– Zeszły rok nie mógłby być dla nas bardziej udany. Nabraliśmy rozmachu w całej Europie i staliśmy się stałym punktem odniesienia w logistyce i branży start-upowej – mówi prezes Cargonexx Rolf-Dieter Lafrenz. Szczególnie w Polsce firma ma dostęp do szerokiej sieci partnerów, która została zbudowana w ciągu ostatnich dwóch lat. – Praca z polskimi producentami, spedytorami i przewoźnikami jest bardzo owocna. Oferujemy im cyfrowe ułatwienie w codziennej pracy oraz szybko i sprawnie realizujemy płatności. To czyni nas wiarygodnym partnerem kontraktowym dla naszych użytkowników – mówi Agata Porazińska, Head of Carrier w firmie Cargonexx.

Nie tylko w Niemczech i w Polsce rośnie liczba użytkowników cyfrowej platformy. – Nasza oferta, z której można korzystać bez zobowiązań, pomaga wykorzystać puste przestrzenie ładunkowe w ciężarówkach, przekonuje klientów w całej Europie. Niezależnie od tego, czy chodzi o spedytora, przewoźnika czy producenta, oferujemy korzyści dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw – tak komentuje sukces swojej firmy jej prezes.

Na platformie zarejestrowanych jest już ponad 7000 firm transportowych z ponad 80 000 ciężarówkami. Przyjmują oni zlecenia transportowe na regularnych trasach lub jednorazowe ładunki na rynku spot. Producenci mogą zlecać Cargonexx do godziny 14:00 transport ładunków na następny dzień za pomocą jednego kliknięcia. Ryzyko ponosi Cargonexx, który jako odpowiedzialny spedytor zapewnia również jakość transportu. Pod względem technologicznym firma koncentruje się na rozwijaniu samouczących się algorytmów i sieci neuronowych. Dzięki temu można w czasie rzeczywistym przewidywać ceny i możliwości transportowe dla konkretnych zamówień i ładunków.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

800 nadwozi wymiennych dla sieci krajowej DB Schenker

18 marca 2019

DB Schenker wymienia tradycyjnie stosowane naczepy na nadwozia wymienne (zwane też swap body lub BDF) do obsługi połączeń międzyterminalowych w polskiej sieci logistycznej. Docelowo operator wprowadzi 800 nadwozi wymiennych.

czytaj więcej »


7R z kolejną inwestycją na Śląsku

15 marca 2019

7R ruszył z realizacją nowej inwestycji na Śląsku. W ramach 7R Park Sosnowiec powstają trzy budynki o łącznej powierzchni 23 tys. mkw.

czytaj więcej »


GLS Poland: kolejne kraje w elastycznej sieci

14 marca 2019

Teraz również Włosi, Portugalczycy i Finowie wygodniej odbiorą paczki z Polski. GLS Poland reaguje na szybki rozwój polskiego e-commerce na rynku międzynarodowym. Wprowadza kolejne usługi i funkcjonalności ułatwiające sklepom dotarcie do klientów w innych krajach.

czytaj więcej »


ID Logistics wzmacnia współpracę z PepsiCo

14 marca 2019

Po roku od uruchomienia, magazyn konsolidacyjny w Grodzisku Mazowieckim, zarządzany przez ID Logistics, stał się największym centrum dystrybucyjnym PepsiCo w Polsce, obsługującym wszystkie zakłady produkcyjne tej firmy w naszym kraju.

czytaj więcej »


Ruszyła budowa Hillwood Łódź

13 marca 2019

Hillwood rozpoczął budowę centrum logistycznego Łódź I, położonego przy skrzyżowaniu Trasy Górnej z ul. Rzgowską, niedaleko autostrady A1. Docelowa powierzchnia parku magazynowego wyniesie niemal 170 tys. mkw.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter