Cargonexx kontynuuje historię sukcesu w Polsce

6 listopada 2018

Po zdobyciu w zeszłym roku nagrody za produkt innowacyjny, hamburski start-up logistyczny kontynuuje swój sukces. W październiku Cargonexx wygrał EIT Digital Challenge za innowacyjną sieć AI dla transportu drogowego, jak i nagrodę Hamburger Gründerpreis oraz nagrodę Startups@Reeperbahn Pitches.

Na TransLogistica Poland 2018, która odbędzie się w dniach 6-8 listopada, Cargonexx zaprezentuje się po raz kolejny na stoisku B11.

– Zeszły rok nie mógłby być dla nas bardziej udany. Nabraliśmy rozmachu w całej Europie i staliśmy się stałym punktem odniesienia w logistyce i branży start-upowej – mówi prezes Cargonexx Rolf-Dieter Lafrenz. Szczególnie w Polsce firma ma dostęp do szerokiej sieci partnerów, która została zbudowana w ciągu ostatnich dwóch lat. – Praca z polskimi producentami, spedytorami i przewoźnikami jest bardzo owocna. Oferujemy im cyfrowe ułatwienie w codziennej pracy oraz szybko i sprawnie realizujemy płatności. To czyni nas wiarygodnym partnerem kontraktowym dla naszych użytkowników – mówi Agata Porazińska, Head of Carrier w firmie Cargonexx.

Nie tylko w Niemczech i w Polsce rośnie liczba użytkowników cyfrowej platformy. – Nasza oferta, z której można korzystać bez zobowiązań, pomaga wykorzystać puste przestrzenie ładunkowe w ciężarówkach, przekonuje klientów w całej Europie. Niezależnie od tego, czy chodzi o spedytora, przewoźnika czy producenta, oferujemy korzyści dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw – tak komentuje sukces swojej firmy jej prezes.

Na platformie zarejestrowanych jest już ponad 7000 firm transportowych z ponad 80 000 ciężarówkami. Przyjmują oni zlecenia transportowe na regularnych trasach lub jednorazowe ładunki na rynku spot. Producenci mogą zlecać Cargonexx do godziny 14:00 transport ładunków na następny dzień za pomocą jednego kliknięcia. Ryzyko ponosi Cargonexx, który jako odpowiedzialny spedytor zapewnia również jakość transportu. Pod względem technologicznym firma koncentruje się na rozwijaniu samouczących się algorytmów i sieci neuronowych. Dzięki temu można w czasie rzeczywistym przewidywać ceny i możliwości transportowe dla konkretnych zamówień i ładunków.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Centrum dystrybucji Pilsner Urquell w Prologis Park Pilsen II

20 maja 2019

Do grona klientów Prologis dołączył właśnie Plzensky Prazdrojm, największy czeski producent i eksporter piwa. Nowy park Prologis w Pilźnie będzie centrum dystrybucji Pilsner Urquell – najpopularniejszego piwa na świecie.

czytaj więcej »


Raben zwiększa udziały we Włoszech

17 maja 2019

Na mocy porozumienia, w sprawie zacieśnienia współpracy pomiędzy Grupą Raben a firmą Sittam, w lipcu 2019 r. Grupa zwiększy swój udział w spółce Sittam Srl do 51%, stając się tym samym większościowym udziałowcem lidera włoskiego rynku międzynarodowego transportu drobnicowego.

czytaj więcej »


Gigakompleks Panattoni zbliża się do półmetka

16 maja 2019

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, konsekwentnie realizuje największy w Europie kompleks logistyczny – Central European Logistics Hub o planowanej powierzchni 600 000 m kw.

czytaj więcej »


LPP z magazynem dla e-commerce na Słowacji

15 maja 2019

LPP SA, największy polski producent odzieży w Europie Środkowej i Wschodniej (właściciel marek Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay) w ramach swojej strategii rozwoju na najbliższe lata wynajął 25 400 m2 powierzchni przemysłowej od PNK Group na terenie PNK Park Sereď na Słowacji.

czytaj więcej »


7R rozwija skrzydła w Dolinie Lotniczej

14 maja 2019

Ruszyła budowa 7R Park Rzeszów, parku magazynowego zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz tzw. Doliny Lotniczej – największego klastra przemysłowego w Polsce.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter