Cargonexx kontynuuje historię sukcesu w Polsce

6 listopada 2018

Po zdobyciu w zeszłym roku nagrody za produkt innowacyjny, hamburski start-up logistyczny kontynuuje swój sukces. W październiku Cargonexx wygrał EIT Digital Challenge za innowacyjną sieć AI dla transportu drogowego, jak i nagrodę Hamburger Gründerpreis oraz nagrodę Startups@Reeperbahn Pitches.

Na TransLogistica Poland 2018, która odbędzie się w dniach 6-8 listopada, Cargonexx zaprezentuje się po raz kolejny na stoisku B11.

– Zeszły rok nie mógłby być dla nas bardziej udany. Nabraliśmy rozmachu w całej Europie i staliśmy się stałym punktem odniesienia w logistyce i branży start-upowej – mówi prezes Cargonexx Rolf-Dieter Lafrenz. Szczególnie w Polsce firma ma dostęp do szerokiej sieci partnerów, która została zbudowana w ciągu ostatnich dwóch lat. – Praca z polskimi producentami, spedytorami i przewoźnikami jest bardzo owocna. Oferujemy im cyfrowe ułatwienie w codziennej pracy oraz szybko i sprawnie realizujemy płatności. To czyni nas wiarygodnym partnerem kontraktowym dla naszych użytkowników – mówi Agata Porazińska, Head of Carrier w firmie Cargonexx.

Nie tylko w Niemczech i w Polsce rośnie liczba użytkowników cyfrowej platformy. – Nasza oferta, z której można korzystać bez zobowiązań, pomaga wykorzystać puste przestrzenie ładunkowe w ciężarówkach, przekonuje klientów w całej Europie. Niezależnie od tego, czy chodzi o spedytora, przewoźnika czy producenta, oferujemy korzyści dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw – tak komentuje sukces swojej firmy jej prezes.

Na platformie zarejestrowanych jest już ponad 7000 firm transportowych z ponad 80 000 ciężarówkami. Przyjmują oni zlecenia transportowe na regularnych trasach lub jednorazowe ładunki na rynku spot. Producenci mogą zlecać Cargonexx do godziny 14:00 transport ładunków na następny dzień za pomocą jednego kliknięcia. Ryzyko ponosi Cargonexx, który jako odpowiedzialny spedytor zapewnia również jakość transportu. Pod względem technologicznym firma koncentruje się na rozwijaniu samouczących się algorytmów i sieci neuronowych. Dzięki temu można w czasie rzeczywistym przewidywać ceny i możliwości transportowe dla konkretnych zamówień i ładunków.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Tańczący z Paletami

14 grudnia 2018

Już po raz piąty operatorzy firm Raben i Fresh Logistics wzięli udział w konkursie wieńczącym cykl szkoleń z zakresu bezpiecznej pracy w magazynie. Wspólna akcja Grupy Raben i Akademii Bezpieczeństwa STILL to jeden z najciekawszych w Polsce przykładów budowania kultury organizacyjnej skupionej na bezpieczeństwie.

czytaj więcej »


Zrównoważone standardy Prologis

13 grudnia 2018

Działania Prologis na rzecz zrównoważonego rozwoju osiągnęły w listopadzie punkt kulminacyjny. Tegoroczne cele w zakresie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG) zostały nie tylko osiągnięte, ale przekroczone.

czytaj więcej »


Centrum logistyczne Zalando pod Szczecinem rozpoczęło działalność

12 grudnia 2018

Zalando oficjalnie oddało do użytku centrum logistyczne pod Szczecinem. Inwestycja jest kolejnym krokiem w poszerzaniu sieci logistycznej Zalando, mającym na celu zapewnienie wysokiej jakości obsługi rosnącej grupie klientów, która liczy obecnie ponad 25 mln konsumentów na 17 rynkach.

czytaj więcej »


Marzena Wal nowym dyrektorem ds. rozwoju biznesu HUB logistics

11 grudnia 2018

Z początkiem grudnia do zespołu Hub Logistics – polskiej spółki fińskiego lidera usług logistyki kontraktowej – dołączyła Marzena Wal, obejmując funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu.

czytaj więcej »


Rozwój Everoad w Polsce

10 grudnia 2018

Średni czas płatności w sektorze transportu drogowego w Europie wynosi około 50 dni, Everoad zapewnia firmom transportowym płatności w ciągu 72 godzin od chwili otrzymania faktury za wykonaną usługę.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter