Adamów – nowy punkt na logistycznej mapie Polski

7 sierpnia 2020

Raben Logistics Polska wraz z klientem – firmą Makro Cash & Carry Polska otworzył kolejny punkt na logistycznej mapie Polski – nowy magazyn w Adamowie pod Warszawą. W obiekcie o powierzchni 33 tys. mkw. zastosowano wiele rozwiązań, które podwyższają nie tylko wydajność procesu, ale i bezpieczeństwo pracowników.

Firma Raben Logistics Polska w związku z dynamicznym rozwojem potrzebowała większej przestrzeni do przeprowadzenia operacji logistycznych. Do nowego parku przeniesione zostały procesy, które do tej pory odbywały się w podwarszawskim Błoniu. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Panattoni A2 Warsaw Park, tuż przy Autostradzie Wolności (A2), która jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla transportu krajowego i międzynarodowego.

– Zmiana magazynu to dla nas niezbędna inwestycja z punktu widzenia biznesu. Nasze potrzeby związane z realizacją procesów logistycznych wzrosły, a możliwość przeniesienia ich do A2 Warsaw Park w Adamowie, m.in. dzięki większej efektywności składowania, z pewnością je zaspokoi. Magazyn został zbudowany pod nasze potrzeby. Dzięki temu możemy wdrożyć innowacyjne metody obsługi zleceń kluczowego klienta w tej lokalizacji, w sposób dedykowany dla niego oraz szereg nowości technicznych ułatwiających i usprawniających pracę zatrudnionych tu osób – mówi Jolanta Sawińska, dyrektor regionu, Raben Logistics Polska.

To, co wyróżnia obecną lokalizację, to nie tylko hala wysokiego składowania (o wys.12,5 m, z czego 11,7 m to wysokość składowania), czy zaplanowany profesjonalny magazyn do składowania cieczy palnych. To także nowoczesne rozwiązania zastosowane wewnątrz magazynu, w tym automatyczny system sortujący stworzony dzięki efektywnej współpracy z klientem operatora – firmą Makro. W obiekcie zastosowano wiele rozwiązań, które podwyższają nie tylko wydajność i dokładność procesu, ale i bezpieczeństwo pracowników. Warto tu wspomnieć, że hale wyposażone zostały w nowoczesne zabezpieczenia ppoż., wraz z systemem tryskaczy, zgodnym ze standardami NFPA13, a we wspomnianej hali dla cieczy palnych dodatkowo znajdą się tryskacze międzyregałowe.

Transport palet wewnątrz magazynu zapewniają wózki widłowe z nowoczesnymi bateriami litowo-jonowymi, których atutem jest krótki czas uzupełniania energii oraz możliwość doładowywania akumulatorów. Podnosi to wydajność pracy oraz pozwala uzyskać lepsze zdolności przeładunkowe w magazynie. Podobnie jak stosowana w oddziale technologia Put to Light, czyli kompletowanie zleceń przy wykorzystywaniu wskazań świetlnych. Zadbano także o kierowców przyjeżdżających do hali Raben. Czeka na nich 45 miejsc parkingowych dla pojazdów ciężarowych.

W obiekcie zastosowano ekologiczne i prośrodowiskowe rozwiązania, jak wspomniane wcześniej wózki Li-Ion, czy płyty absorbujące energię cieplną na elewacji budynku. Na zewnątrz budynku zainstalowano budki lęgowe dla motyli i… nietoperzy.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Pierwszy projekt GLP w Polsce będzie gotowy jesienią (VIDEO)

28 września 2020

Pierwsze centrum logistyczne budowane przez GLP w Polsce powstaje zaledwie kilka minut jazdy od południowych granic Warszawy, w pobliżu centrum handlowego w Jankach. Inwestycja jest realizowana w najwyższym standardzie dostępnym na polskim rynku. Łącznie oferuje 32 000 mkw. powierzchni magazynowej wraz z wygodnym zapleczem biurowym.

czytaj więcej »


MŚP oglądają każdą złotówkę

25 września 2020

Pomimo kryzysu, co ósmy przedsiębiorca w najbliższym czasie planuje nowe inwestycje. 60% z nich zamierza kupić maszyny i sprzęt, prawie ¼ chce przeznaczyć dodatkowe środki na cyfryzację. Największym zainteresowaniem cieszą się inwestycje budowlane i remontowe. Równocześnie rośnie grupa firm, które odkładają w czasie przyszłe nakłady finansowe. Tak wynika z 3. edycji badania „KoronaBilans MŚP” przygotowanego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów.

czytaj więcej »


24 września 2020

Grupa Transporeon poszerza swoją ofertę o cyfrowe audytowanie faktur za transport, dzięki przejęciu ControlPay. W rezultacie firma może zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę zleceń transportowych – począwszy od ich pozyskiwania aż po zautomatyzowane rozliczenie i analizę płatności. Przedsiębiorstwo rozwija też swoją działalność w Europie Wschodniej – niedawno otworzył swoje pierwsze biuro na Ukrainie.

czytaj więcej »


Rozbudowa Panattoni Park Tychy

23 września 2020

Panattoni rozbudowuje Panattoni Park Tychy m.in. na potrzeby ekspansji firmy Regesta. Operator logistyczny zwiększy zajmowaną powierzchnię niemal trzykrotnie, z dotychczasowych 6500 mkw. do 17 200 mkw. Realizacja kolejnego etapu kompleksu zakończy się w lutym 2021 roku, a Regesta skorzysta z nowej powierzchni w marcu. Panattoni Park Tychy po rozbudowie osiągnie powierzchnię 52 934 mkw.

czytaj więcej »


FM Logistic Centralna Europa rozpoczyna współpracę z Grohe

21 września 2020

8 września 2020 r. w magazynie FM Health zlokalizowanym w Błoniu koło Warszawy należącym do FM Logistic CE oficjalnie zainaugurowano rozpoczęcie operacji logistycznych dla znanego niemieckiego producenta armatury sanitarnej, firmy Grohe. Jest to realizacja długoterminowej umowy zawartej między przedsiębiorstwami jeszcze w grudniu ubiegłego roku.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter