Digitalizacja domeną produkcji – cykl bezpłatnych konferencji Comarch

Data: 22 maja 2018 | Miejsce: Katowice, Poznań, Gdańsk, Warszawa
Digitalizacja domeną produkcji – cykl bezpłatnych konferencji Comarch
Digitalizacja domeną produkcji – cykl bezpłatnych konferencji Comarch
Liczba przedsiębiorstw produkcyjnych oraz przemysłowych, które przygotowują strategię biznesową zgodnie z założeniami Rewolucji 4.0 oraz swój rozwój opierają o cyfryzację rośnie z roku na rok. Aby te działania były skuteczne, niezbędne są narzędzia informatyczne do zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP. I właśnie tej tematyce będzie poświęcony cykl konferencji „Produkcja w dobrych rękach. Digitalizacja w firmie produkcyjnej a systemy ERP”.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 maja w Katowicach, a następne w Poznaniu (23 maja), Gdańsk (24 maja) oraz Warszawie (25 maja). Aby wziąć w nich udział wystarczy wejść na stronę Konferencja „Produkcja w dobrych rękach” i wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Konferencję otworzy prezentacja na temat wpływu digitalizacji na funkcjonowanie firm produkcyjnych. Jej tematem przewodnim będzie rola systemów ERP w budowaniu inteligentnej fabryki a także zastosowanie Internetu Rzeczy oraz wdrażanie machine learning w nowoczesnym przedsiębiorstwie. W dalszej części spotkania eksperci Comarch zaprezentują funkcjonalności systemów ERP, które usprawniają szereg procesów w firmie, m.in. planowanie, harmonogramowanie i rozliczanie produkcji, wewnętrzny obieg zleceń produkcyjnych a także zarządzanie utrzymaniem ruchu.
Dodatkowo uczestnicy konferencji w Katowicach (22 maja) dowiedzą się jak uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych na zakup i wdrożenie systemów Comarch ERP.
Podczas prelekcji i prezentacji skoncentrujemy się wyłącznie na konkretnych i merytorycznie ważnych dla Państwa kwestiach. Postaramy się przekazać Państwu jak najwięcej wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Na konkretnych przykładach i wdrożeniach zaprezentujemy przebieg digitalizacji procesów produkcyjnych i logistycznych oraz rolę systemów ERP w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwem. Swoim doświadczeniem podzielą się także przedstawiciele firm produkcyjnych, którzy na co dzień korzystają z naszego rozwiązania – mówi Tomasz Rutkowski, Dyrektor Konsultingu Comarch ERP w Polsce.

Pełna agenda cyklu konferencji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: https://produkcja2018.comarch.pl/ .

O Comarch ERP
Comarch to firma technologiczna zajmująca się optymalizacją procesów biznesowych od 22 lat. Jednym z oferowanych rozwiązań są systemy klasy Enterprise Resource Planning (ERP). Oferta Comarch ERP to nowoczesne rozwiązania do zarządzania procesami biznesowymi dla mikro-, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Uniwersalność i elastyczność produktów pozwala podnieść efektywność organizacji dzięki mobilnym aplikacjom, narzędziom e-commerce, Business Intelligence oraz możliwości gromadzenia i bezpiecznego przechowywania danych w Chmurze Comarch. Rozwiązania Comarch ERP są stale rozwijane i dostosowywane do zmieniających się modeli biznesowych, a także zgodne z trendami Internetu Rzeczy i Przemysłu 4.0.
Dzięki sukcesywnemu rozwojowi działalności krajowej i zagranicznej dynamicznie rośnie liczba podpisywanych kontraktów oraz realizowanych wdrożeń. Z rozwiązań Comarch ERP korzysta prawie 100 tys. polskich firm, m.in.: Gerda, Kreisel, Neonet, Ciech Vitrosilicon, , De Heus, Kupiec, LAKMA, Krakchemia SA oraz reprezentanci innych kluczowych gałęzi rynku.
http://www.comarch.pl/erp/

XIV Polski Kongres Logistyczny

Data: 23 maja 2018 | Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie
XIV Polski Kongres Logistyczny
Świat wkracza w okres zwany czwartą rewolucją przemysłową. Symbolem pierwszej była para, drugiej – elektryczność, trzeciej – automat. Czwarta rewolucja przemysłowa polega na cyfryzacji – od produkcji poprzez sprzedaż aż do zaangażowania końcowego klienta. W związku z tym zmieniają się już nie tylko modele biznesowe, lecz także całe łańcuchy dostaw i oferta produktowa. Firmy, które odnoszą największy sukces w cyfrowej gospodarce to te, które potrafią łączyć wiele źródeł wartości dla klientów, takich jak niski koszt, pozytywne doświadczenie i wygodna platforma dostarczenia produktów czy usług. Aby zmierzyć się ze złożonym zagadnieniem cyfryzacji oddajemy do Państwa dyspozycji unikalną platformę wymiany myśli i doświadczeń jaką stanowi Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2018.
CYFROWE ŁAŃCUCHY DOSTAW – to hasło przewodnie XIV edycji Polskiego Kongresu Logistycznego.
W dniach 23 do 25 maja br. w Poznaniu spotkają się osobowości z praktyki gospodarczej i świata nauki, aby dyskutować o trendach i wyzwaniach oraz dzielić się wiedzą na temat nowych modeli biznesowych i koncepcji technologicznych obejmujące wszystkie etapy łańcucha dostaw.
PKL Logistics jako jedno z najważniejszych wydarzeń logistycznych w Europie podejmuje kompleksowo najważniejsze zagadnienia m.in. z zakresu transportu, magazynowania, usług logistycznych, logistyki miejskiej oraz rozwiązań IT. Wystawa „Rynek Logistyczny” to jedyne w Polsce miejsce, gdzie uczestnicy mają możliwość poznania pełnej oferty dostawców usług informatycznych i urządzeń ADC, operatorów logistycznych, deweloperów powierzchni magazynowych, doradców, instytucji edukacyjnych i prasy branżowej.

W zaplanowanym na 3 dni programie znajdziemy m.in.:
23 maja (środa)
Sesja Plenarna
Wystąpienie Prezydenta Europejskiego Towarzystwa Logistycznego
• Paolo Bisogni, European Logistics Association
Logistyka w Polsce – raport 2017
• Grzegorz Szyszka, Instytut Logistyki i Magazynowania
Supply Chain Digitization in the Automotive Industry. An Empirical Analysis with Evidence from selected global market
• Hans-Christian Pfohl, TU Darmstadt, European Logistics Association
Debata „Jak cyber-zagrożenia mogą spowolnić proces cyfryzacji łańcuchów dostaw?”
• Moderator: Artur Olejniczak, Instytut Logistyki i Magazynowania
Do debaty zostali zaproszeni przedstawiciele handlu, produkcji, usług i nauki
Sesje tematyczne
Logistyka dla handlu omnikanałowego
Nowy wymiar usług logistycznych w łańcuchach dostaw
IoT w logistyce
24 maja (czwartek)
Sesje tematyczne:
Transport – nowe trendy i wyzwania organizacyjne,
Nowa rola magazynu w cyfrowych łańcuchach dostaw
Współpraca i integracja w łańcuchach dostaw
Transport – innowacje i rozwiązania technologiczne
Magazyn 4.0 – nowoczesne centra magazynowe
IT w zarządzaniu łańcuchem dostaw
Warsztaty tematyczne w firmach (w tym przerwa 30’)
Kongresową nowością będą warsztaty wraz z wizytami studyjnymi.
III dnia Kongresu tj. 25 maja będzie można odwiedzić oraz zdobyć cenną wiedzę w następujących firmach:
Warsztat 1: Industry 4.0 – szanse i zagrożenia, Volkswagen, Września
Warsztat 2: Zarządzanie giga-danymi w łańcuchach dostaw z wykorzystaniem chmury obliczeniowej, Beyond.pl, Poznań
Warsztat 3: Jak wybrać optymalny model organizacji logistyki?, Dachser, Koninko k/Poznania
Warsztat 4: Logistyka w handlu omnikanałowym, Amazon, Sady k/Poznania
Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje www.logistics.pl

23 edycja Rankingu firm TSL

Data: 19 czerwca 2018 | Miejsce: Warszawa
23 edycja Rankingu firm TSL
Szanowni Państwo,
Dziennik gazeta Prawna zaprasza do kolejnego – dwudziestego trzeciego – rankingu TSL.
Partnerem rankingu jest Dziennik. Gazeta Prawna, nadzór merytoryczny nadal pozostaje po stronie Szkoły Głównej Handlowej.
Ranking firm TSL opracowywany jest w oparciu o ankietę on-line dostępną bezpośrednio na stronie www.rankingTSL.pl
Do jej wypełnienia zapraszamy firmy TSL, które w 2017 roku uzyskały przychód z działalności podstawowej TSL na poziomie co najmniej 2 mln złotych i stanowił on nie mniej niż 51% wartości przychodu ogółem. Warunkiem opublikowania informacji o firmie jest podanie danych finansowych dotyczących przychodu firmy.
Jednocześnie bardzo prosimy o uważne wpisywanie głównego obszaru działalności firmy (działalność, która stanowi największy udział w przychodach firmy), ponieważ stanowi ona podstawę stworzenia podrankingów.
Ankietę należy wypełnić w terminie do dnia 19 maja br., wydruk, podpisanie i przesłanie jej skanu w formie elektronicznej na adres edycja2018@rankingtsl.pl. Stanowi ona dokument potwierdzający Państwa wolę udziału w projekcie.
Ranking firm TSL zostanie opublikowany w dniu 20 czerwca w dodatku Transport Spedycja Logistyka, który będzie dołączony do Dziennika Gazety Prawnej. Gala wręczenia nagród odbędzie się dzień wcześniej, tj. 19 czerwca.
Więcej informacji na stronie  https://www.gazetaprawna.pl/konferencje/rankingTSL2018

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK 2018

Data: 01 października 2018 | Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania  i Etykietowania TAROPAK 2018
Zgłoszenia na 31 edycję TAROPAK już otwarte!
To będzie rekordowa edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania  i Etykietowania TAROPAK.
Ponad 24,5 tyś metrów przestrzeni wystawienniczej w 5 pawilonach zgromadzi 500 wystawców*, którzy zaprezentują 450 nowości. To wszystko zobaczy ponad 63000 zwiedzających. TAROPAK największe kompleksowe targi obejmujące wszystkie gałęzie branży. Od opakowań szklanych przez metalowe, papierowe i z tworzyw sztucznych po zagadnienia etykietowania i magazynowania. Impreza odbędzie się od 1 do 4 października 2018 r. w ramach bloku POLAGRA. Wystawcy już teraz mogą rezerwować przestrzeń.
Poprzednią edycję wydarzenia odwiedzili klienci z całego świata. W pawilonach wystawienniczych można było spotkać nie tylko przedstawicieli Europy, ale również bardziej odległych krajów, takich jak: Albania, Brazylia, Kanada, Korea Południowa, Tajlandia, RPA, USA, czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Prezentowaną ofertą zainteresowani byli reprezentanci takich firm jak: Delia, Rossmann, Schenker, Kreisel, Kaufland, Maraton Internmational, Kuehne+Nagle, Panasonic, Floslek, Arvato Services Polska, Grupa Azoty, Ikea, DHL Express, Orlen Oil, Dell, Thule, Wavin Polska, Nutropharma, Ciech. Na targach TAROPAK poszukiwali oni przede wszystkim kontaktów biznesowych i nowości.
Nie inaczej powinno być w nadchodzącej edycji, o czym przekonuje Konrad Fleśman, Dyrektor Projektu: – Rozwijamy się wraz z branżą poszerzając ofertę targów Taropak o kolejne elementy. Wprowadzamy nowe pawilony dla branży opakowań. Warto już teraz zarezerwować sobie przestrzeń na tej imprezie – podsumowuje.
Podczas Targów Taropak odbywają się wyjątkowe konferencje i seminaria oraz inspirujące strefy pokazowe, które są dla zwiedzających oraz wystawców źródłem energii do rozwijania swojego biznesu.
Chociaż 5 pawilonów przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich wydawać by się mogło olbrzymią powierzchnią, zgłoszenia na 31 edycję TAROPAK napływają intensywnie już teraz. Dlatego warto skontaktować się z zespołem projektowym i dokonać rezerwacji.
Więcej informacji na stronie http://www.taropak.pl/pl/
OBSŁUGA WYSTAWCÓW:
Zuzanna Kamińska
tel. +48 61 869 2599
e-mail: zuzanna.kaminska@mtp.pl
Martyna Dera
tel. +48 61 869 2454
e-mail: martyna.dera@mtp.pl
Konrad Fleśman
tel. +48 61 869 2094
e-mail: konrad.flesman@mtp.pl

 

Eurologistics Newsletter