VIII Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2020

Data: 20 sierpnia 2020 | Miejsce: Gdynia, Hotel Nadmorski
VIII Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2020
Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód (ENEIA) i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza zapraszają do udziału w VIII edycji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2020 oraz towarzyszącej jej Gali Liderów Transportu Intermodalnego. Forum tym razem odbędzie się w dniach 20 – 21 sierpnia w Hotelu Nadmorskim w Gdyni.
Covid-19 uniemożliwił organizację Forum w tradycyjnym kwietniowym terminie. Z uwagi na bezpieczeństwo zdrowotne uczestników organizatorzy zastanawiali się nad przeprowadzeniem  wydarzenia jeszcze w tym roku. Jednak decyzje rządowe zmierzające do „ocieplenia” polskiej gospodarki dotkniętej kryzysem wywołanym pandemią, którego negatywne skutki dotknęły także branżę logistyczną, a zarazem potrzeba debaty nad sposobami wsparcia przedsiębiorców wpłynęły na decyzję o zorganizowaniu VIII edycji Frachtu, który od zawsze jest platforma rozwiązywania problemów stwarzanych przez otaczającą nas rzeczywistość.
Transport intermodalny, zwłaszcza kolejowy w ostatnim czasie jako jedyny notuje przyrost wielkości realizowanych przewozów. JuTen zauważalny wzrost przewozów intermodalnych, nie jest jeszcze na poziomie satysfakcjonującym operatorów branży logistycznej. Nie prowadzi również do spełnienia oczekiwania Unii Europejskiej w zakresie przenoszenia ładunków  z transportu samochodowego na kolejowy – 30% udziału do 2030 i 50% do 2050 roku  Rodzi to potrzebę i konieczność oceny dotychczasowych rozwiązań oraz próbę wprowadzenia dalszych usprawnień wychodzących naprzeciw Strategii Rozwoju Transportu 2030.
Polskie porty morskie mające ambicje stania się hubem na Morzu Bałtyckim dla krajów Europy  Środkowo – Wschodniej także stają wobec dużych wyzwań związanych z oczekiwanym wzrostem przewozów  ładunków, zwłaszcza w obliczu rozwoju Europejskiego Korytarza Transportowego Bałtyk – Adriatyk   i powstawania nowych szlaków komunikacyjnych w ramach inicjatywy Trójmorza. Polscy przedsiębiorcy branży TSL dążą do rozbudowy międzynarodowych węzłów przeładunkowych, granicznych, wewnątrz krajowych usprawniających połączenia polskich portów z sąsiednimi krajami.
Te wszystkie zagadnienia staną się przedmiotem debaty sierpniowego Forum. Program otworzy rejs katamaranem po porcie w Gdyni, w czasie którego uczestnicy zapoznani zostaną ze strategią rozwoju portu.
Z racji obowiązujących przepisów tegoroczne Forum będzie elitarnym wydarzeniem z ograniczoną liczbą uczestników, a wszyscy zaangażowani w przygotowanie i przeprowadzenie wydarzenia dołożą wszelkich starań do stworzenia warunków pełnego bezpieczeństwa dla uczestników.
VIII Forum Transportu Intermodalnego FRACHT zostało objęte Patronatem Honorowym przez Ministra Infrastruktury  i Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Wszelkie informacje związane z Forum można znaleźć w witrynie www.forum-fracht.pl
Tamże można zarejestrować się jako uczestnik wydarzenia. Z uwagi  na ograniczenia spowodowane Covid-19 liczba miejsc jest ograniczona.
 

Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX

Data: 09 września 2020 | Miejsce: Sosnowiec, Centrum Targowo Konferencyjne Expo Silesia
Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX
LOGISTEX – Twój plan na biznes!
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Salonu Logistyki i Magazynowania LOGISTEX, który odbędzie się 9-10 września 2020 roku w Centrum Targowo Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. Salon będzie towarzyszył Targom Transportu i Spedycji TRANSPORTEX.
LOGISTEX to wydarzenie, którego celem jest prezentacja najnowszych technologii i rozwiązań z zakresu zarówno logistyki, jak i magazynowania. Jego odbiorcami są przede wszystkim  właściciele firm logistycznych, przedstawiciele sieci handlowych, osoby zarządzające centrami logistycznymi i magazynowymi, przedstawiciele sektora publicznego, a także inwestorzy oraz deweloperzy powierzchni magazynowych.
W czasie trwania wydarzenia odbędzie się wiele prelekcji, warsztatów oraz dyskusji, co stanowi doskonałą okazję do nawiązania relacji biznesowych, a także szansę na wymianę poglądów na temat przyszłości logistyki i magazynowania. Dzięki obszernemu i różnorodnemu zakresowi targów, każdy będzie miał możliwość poznania specyfiki obszarów, związanych z logistyką, a specjalnie przygotowane strefy konsultacyjno-seminaryjne umożliwią prowadzenie biznesowych rozmów.
Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.logistex.pl
Kontakt:
Menedżer Projektu
Karolina Łuszcz
tel. kom.: 510 031 658
e-mail: karolina.luszcz@exposilesia.pl

Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX

Data: 09 września 2020 | Miejsce: Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia, Sosnowiec
Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX
TRANSPORTEX – droga do sukcesu!
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Targów Transportu i Spedycji TRANSPORTEX, które odbędą się 9-10 września 2020 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.
Targi TRANSPORTEX są okazją do nawiązania wartościowych relacji, poznania nowości w branży transportu i spedycji, jak również zaprezentowania swojej firmy wraz z produktami i usługami, które oferuje. Dzięki obszernemu i różnorodnemu zakresowi targów, każdy będzie miał możliwość poznania specyfiki obszarów związanych z transportem. Dodatkowo specjalnie przygotowane strefy konsultacyjno – seminaryjne umożliwią dyskusję na temat przyszłości branży, co pozwoli na nawiązanie cennych kontaktów biznesowych.
Targi TRANSPORTEX to wydarzenie, na które zapraszamy dyrektorów i właścicieli firm transportowych, przewoźników, producentów i dystrybutorów poszukujących rozwiązań w zakresie technologii i usług transportowych, właścicieli taboru transportowego, spedytorów, przedstawicieli firm kurierskich, kierownictwo portów i terminali przeładunkowych, dostawców usług logistycznych oraz inwestorów.
Poprzednia edycja targów TRANSPORTEX poruszyła tematy związane ze zmianami w transporcie w 2019 roku. Jakie zmiany w tej branży przyniesie zatem 2020 rok? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas kolejnej edycji Targów, na którą już dziś zapraszamy!
Równocześnie z Targami Transportu i Spedycji odbędzie się Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX.
Nad jakością targów czuwa liczne grono silnych Partnerów: instytucji branżowych, uczelni wyższych  i mediów, którzy wspierają rozwój wydarzenia oraz dbają o jego aspekt merytoryczny.
Więcej informacji o targach można znaleźć na stronie www.tslexpo.pl
Kontakt:
Menedżer Projektu
Karolina Łuszcz
tel. kom.: 510 031 658
e-mail: karolina.luszcz@exposilesia.pl
Zapraszamy do współpracy!

XII Poland & CEE Retail Summit

Data: 17 września 2020 | Miejsce: Warszawa, Centrum Targowo-Kongresowe Global EXPO
XII Poland & CEE Retail Summit
Spotkajmy się ponownie podczas XII Poland & CEE Retail Summit!
Forum odbędzie się 17-18 września 2020 w Warszawie i będzie obfitować w nowości, które ułatwią nawiązanie relacji z najważniejszymi sieciami handlowymi oraz producentami. Będą one także źródłem inspiracji i pomysłów na rozwój firmy z doświadczeń liderów. Pozwolą również poznać handel przyszłości oraz najnowsze technologiczne rozwiązania.
CO NOWEGO PRZYNIESIE RETAIL SUMMIT 2020?
22 gości specjalnych
Z Polski i CEE, w tym najwięksi światowi gracze rynku retail
Nowy format kongresu:
Main Stage
Business Stage
Innovation Stage
Supply Chain Stage
Convenience Retailing Stage
Private Labels Stage
Nowe miejsce
Cały kongres na jednym piętrze, o powierzchni wygodnej dla 1500+ osób GLOBAL EXPO
Networking dla wszystkich!
Spotkaj się z dowolnym uczestnikiem kongresu w specjalnie wyznaczonej strefie Business Stage! Na producentów i kupców sieci handlowych czeka Retail Village – w tej edycji stawiamy nie tylko na największych graczy, ale również na lokalne sieci handlowe, spotkasz ich w specjalnie zbudowanym miasteczku
Więcej informacji na stronie: https://retail-conferences.com/

II Konferencja Specjalistów Logistyki

Data: 27 października 2020 | Miejsce: Warszawa
II Konferencja Specjalistów Logistyki
Już po raz drugi JARTOM Real Estate organizuje Konferencję Specjalistów Logistyki. Wydarzenie odbędzie się 27 października 2020 roku w Warszawie. Diamentowymi Sponsorami są deweloperzy powierzchni magazynowych MLP Group i Hillwood, a złotym sponsorem jest firma WISENE zajmująca się monitoringiem obciążeń dachów hal stalowych.
W pierwszej edycji konferencji  udział wzięli przedstawiciele firm: PEPSICO, AMAZON, OMV, SEGRO, HILLWOOD, InPost, PEKAES, TRUMPF Huettinger, ZYMETRIC, LABORATORIUM JOANNA, CAT, CLIP GROUP, STILL, CEFARM, PKP, PKP CARGO, CARRIER, UNICARRIERS, PROMAG i ponad 100 innych firm.
Konferencja Specjalistów Logistyki adresowana jest do zarządów, kadry kierowniczej, właścicieli firm, jak również wszystkich osób związanych w firmie z zakupami lub najmem powierzchni logistycznych, magazynowaniem i produkcją oraz praktyków, w szczególności logistyków, służb utrzymania ruchu w zakładzie, ekonomistów, osób odpowiedzialnych za zakupy, inwestycje, jakość i bezpieczeństwo w hali, jak i innych osób, którym bliska jest tematyka wydarzenia. Podczas konferencji będzie można spotkać także przedstawicieli władz samorządowych, uczelni, organizacji, inwestorów i operatorów logistycznych.
Organizator wydarzenia – JARTOM Real Estate, firma świadcząca zaawansowane usługi doradcze przy wynajmie i sprzedaży hal, podzieli się z uczestnikami unikalnym doświadczeniem, zebranym przez ponad 27 lat działania jako doradca na rynku nieruchomości magazynowych i produkcyjnych.
Masz pomysł na współpracę przy organizacji Konferencji zadzwoń do Moniki Stanik tel.: 516 029 431.
Strona www konferencji: http://www.konferencja-specjalistow-logistyki.jartom.com/

Targi ITM Industry Europe 2020

Data: 03 listopada 2020 | Miejsce: Poznań, MTP
Targi ITM Industry Europe 2020
PRZEMYSŁ ERY CYFROWEJ
„Przemysł Ery Cyfrowej” – to hasło przewodnie kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 3-6 listopada 2020 r.
ITM INDUSTRY EUROPE to wiodące w kraju targi kompleksowo prezentujące ofertę polskiego i światowego przemysłu, którego produkty i usługi zgodne są z ideą Przemysłu 4.0. To kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji. Światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny i technologie, bogaty program wydarzeń towarzyszących i niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że czerwcowe targi są obowiązkowym punktem w kalendarzu dla firm poszukujących innowacji i zoptymalizowanych rozwiązań na miarę czwartej rewolucji przemysłowej.
Edycja ITM INDUSTRY EUROPE 2019 to 26 500 mpowierzchni wystawienniczej, 10 pawilonów oraz 1000 wystawców z 26 państw. Pawilony ekspozycyjne przez cztery dni odwiedziło łącznie 18 573 profesjonalnych zwiedzających z branży przemysłowej.
Ekspozycja podzielona na salony tematyczne pozwala poznać nowości i szerokie spektrum rozwiązań z wszystkich kluczowych gałęzi przemysłu rozwijających się w Polsce. Pomysły i rozwiązania wypracowane przez uczestników i partnerów sprawiają, że targi ITM INDUSTRY EUROPE jeszcze efektywniej wpływają na promocję innowacji w branży przemysłowej, dając wymierne korzyści zarówno firmom, jak i instytucjom naukowym i badawczym.
Zapraszamy!

Modernlog – Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu

Data: 03 listopada 2020 | Miejsce: Poznań, MTP
Modernlog –  Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu
NAJWAŻNIEJSZE TARGI BRANŻY LOGISTYCZNEJ I TRANSPORTOWEJ W POLSCE
Nowoczesność, otwartość na zmiany, innowacyjna logistyka – tym charakteryzują się targi Modernlog.
Wzrost znaczenia Polski na logistycznej mapie Europy oraz automatyzacja produkcji, która wymusza optymalizację przepływu materiałów w wielu dziedzinach przemysłu, sprawiają, że na polskim rynku rośnie zapotrzebowanie na produkt będący synergią branży logistycznej i przemysłowej, który pozwoli na kompleksową prezentację potencjału obu sektorów.
MODERNLOG organizowany w towarzystwie ITM Industry Europe, będących największą imprezą wystawienniczą branży przemysłowej w tej części Europy, które co roku przyciągają setki wystawców i tysiące zwiedzających z różnych zakątków świata, daje gwarancję prezentacji produktów i możliwości branży logistyki, transportu oraz magazynowania w międzynarodowym gronie. Współistnienie obu wydarzeń, w jednym czasie i miejscu stworzy ponadto niepowtarzalną platformę do: wymiany wiedzy, prezentowania innowacyjnych produktów, a także prekursorskich rozwiązań.Dlaczego warto wziąć udział w targach MODERNLOG?
  • Towarzystwo ITM Industry Europe, największych targów przemysłowych w tej części Europy
  • Międzynarodowe towarzystwo, blisko 50 % wystawców z zagranicy
  • Możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z partnerami z Polski i zagranicy
  • Profesjonalni zwiedzający, ponad 18 tysięcy uczestników targów ITM
  • Przegląd najnowszych trendów branży
  • Blok wydarzeń specjalistycznych dedykowany branży
Więcej na stronie: https://modernlog.pl/pl/

Warsaw Industry Week 2020

Data: 03 listopada 2020 | Miejsce: Warszawa, Ptak Warsaw Expo
Warsaw Industry Week 2020
Od 3 do 5 listopada 2020, w Ptak Warsaw Expo – największym Międzynarodowym Centrum Targowo – Wystawienniczym w Polsce i Europie Środkowej, odbędą się po raz piąty Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week.
Jest to wydarzenie o charakterze biznesowym, podczas którego na 5 głównych salonach branżowych spotkają się producenci i dystrybutorzy najbardziej rozwijających się sektorów przemysłowej produkcji, chcących zaprezentować najnowocześniejsze technologie.
Producenci i dystrybutorzy maszyn do obróbki metalu, obrabiarki do formowania i cięcia metali, narzędzia i komponenty, urządzenia pomocnicze i technologie wspomagające, podwykonawstwo, metrologia i spawanie, obróbka powierzchni, lakiernictwo przemysłowe, akcesoria, farby i środki chemiczne, roboty przemysłowe, automatyka, Internet Rzeczy, Big Data, analityka, Cyber ​​Security, Cloud Computing, integratorzy systemów i systemy wizyjne –  to tylko niektóre z technologii prezentowanych podczas Warsaw Industry Week.
Ogromna przestrzeń wystawiennicza sprawia, że Warsaw Industry Week stało się prawdziwym świętem przemysłu, dającym możliwość spotkania i połączenia systemów produkcyjnych ze światem cyfrowym. Pełne spektrum nowoczesnych technologii, know-how pozwalające na poznanie i wdrożenie nowoczesnych rozwiązań produkcyjnych w fabryce, fachowa wiedza pozwalająca na efektywniejsze zarządzanie cyklem produkcyjnym i wzrost rentowności. To wszystko podczas jednego wspólnego wydarzenia jakim jest Warsaw Industry Week!
W tym roku organizatorzy pragnąc podkreślić charakter i zakres branżowy wydarzenia podzielili targi na główne salony branżowe:
Automation Industry Week
Metal Industry Week
Welding Industry Week
Coating Industry Week
Wood Industry Week
3D Printing Week
czyniąc wydarzenie bardziej zrozumiałym i czytelnym dla odwiedzających gości, pozwalając im lepiej przygotować się do wizyty, szybko znaleźć interesujących wystawców i zdobyć najbardziej kompletną i wyczerpującą wizję n/t branży.
Po sukcesie poprzedniej edycji, ponownie w 2020 r, organizatorzy połączą targi z bogatym programem konferencji i wydarzeń towarzyszących . Wystawcy będą mogli zaprezentować się dodatkowo na scenie otwartej , przeprowadzić szkolenia i warsztaty produktowe. Program wydarzeń towarzyszących będzie wkrótce dostępny na stronie industryweek.pl
Na zwiedzających czekają liczne udogodnienia, takie jak bezpłatny parking, bezpłatne autobusy z Dworca Centralnego i z Lotniska im. F. Chopina,  dostęp do internetu WiFi, punkty gastronomiczne.
Osoby planujące dłuższy pobyt mogą skorzystać z bogatej bazy noclegowej jaką oferuje aglomeracja Warszawska.

ODBIERZ BILET
Aby otrzymać bezpłatną wejściówkę, należy wypełnić formularz, który znajduje się
NA TEJ STRONIE. Po rejestracji na podany email zostanie wysłany unikalny kod QR, który upoważnia do wejścia na teren targów bezpłatnie.
Zapraszamy!

Targi PCI DAYS

Data: 19 maja 2021 | Miejsce: Warszawa, Centrum EXPO XXI
Targi PCI DAYS
Targi dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days to długo oczekiwane wydarzenie branżowe. Jako organizatorzy targów, kilka tygodni temu poinformowaliśmy o przeniesieniu wydarzenia na 19-20 maja 2021 roku. Dzięki temu zyskaliśmy kilka dodatkowych miesięcy na przygotowanie edycji, która na długo zapisze się w pamięci wszystkich Gości i spełni ich oczekiwania.
Targi PCI Days to wydarzenie dedykowane dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, do odwiedzenia którego zapraszamy osoby reprezentujące branżowe zakłady produkcyjne. Grono Wystawców obejmuje producentów i dostawców surowców, opakowań, maszyn, sprzętów i usług laboratoryjnych, usług IT, private label, logistyki i magazynowania oraz innych sektorów z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Targi odbędą się w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D.

 

KOMFORTOWO I BEZPIECZNIE
Edycja PCI Days 2021 oznacza na nowo zaprojektowany i rozbudowany plan rozmieszczenia stoisk. Nowością, na którą warto zwrócić uwagę są nowo powstałe strefy: surowcowa, opakowaniowa oraz maszynowa. Dzięki nim Odwiedzający łatwo i szybko odnajdą interesujących ich producentów.
RZECZOWO I MERYTORYCZNIE
Wydarzenie charakteryzuje się również ogromnie bogatym programem merytorycznym, na który składają się ciekawe i liczne wykłady, konferencje tematyczne oraz warsztaty. Uczestnicy targów będą mogli wysłuchać wykładów przedstawicieli takich firm, jak: Gedeon Richter Polska, Curtis Health Caps, Novartis Technical Operations, APN Cosmetics, Henkel czy Mokosh Cosmetics, NUCO i wiele więcej! Prelekcje odbywać się będą w specjalnie przygotowanych do tego Strefach Inspiracji: Farmaceutycznej i Kosmetycznej. Udział w nich jest w pełni bezpłatny i wolny.
INNOWACYJNIE I PRAKTYCZNIE
Wyjątkowymi punktami w programie targów będą także:
– Konferencja dotycząca mikrobiologii w produkcji leków i kosmetyków, poprowadzona przez Dr Nowaczyk Centrum Badań i Innowacji. Konferencja odbędzie się w osobnej sali konferencyjnej;
– Konferencja ,,BE INSPIRED – NOWOŚCI SUROWCOWE 2021/2022”, podczas której dostawcy i producenci surowców opowiedzą o swoich innowacyjnych produktach oraz zaproszą słuchaczy do odwiedzenia swoich stoisk w specjalnie przygotowanej Strefie Surowcowej. Konferencja będzie miała miejsce w Kosmetycznej Strefie Inspiracji;
– Warsztaty dla zakupowców, które już podczas premierowej edycji targów cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród odwiedzających. Podczas PCI Days 2021 poprowadzą je trenerzy Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów, Monika Bis i Andrzej Zawistowski. Opowiedzą oni o trendach i wyzwaniach zakupowych XXI wieku oraz o dylematach szybko rozwijających się organizacji. Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze.
ZAPLANUJ SWÓJ UDZIAŁ JUŻ TERAZ!
Rejestracja i udział w Targach PCI Days 2021 są całkowicie bezpłatne. Rejestracji można dokonać na stronie www.pcidays.pl.
Zapraszamy do obserwowania profilu targowego na LinkedIn oraz na Facebook.
Do zobaczenia na targach!

Eurologistics Newsletter