Olimpiada Logistyczna 2018

Data: 18 lutego 2018 | Miejsce: Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
Olimpiada Logistyczna 2018
TRWA JESZCZE PIERWSZY ETAP OLIMPIADY ORGANIZOWANEJ PRZEZ MWSLIT!
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu po raz kolejny daje szansę zdolnym i ambitnym uczniom biorącym udział w Olimpiadzie Logistycznej na zdobycie głównej nagrody w postaci możliwości studiowania nieodpłatnie w MWSLiT we Wrocławiu przez cały okres trwania studiów licencjackich lub inżynierskich na kierunku Logistyka. Pierwszy etap Olimpiady rozpoczął się 13 listopada 2017 r. Uczestnicy mają za zadanie rozwiązać test na specjalnie przygotowanej platformie konkursowej. Test ten składa się z 15 pytań, gdzie poprawna jest tylko jedna odpowiedź.
Patronat nad VII edycją Olimpiady Logistycznej objęły następujące firmy:
• CCC S.A.
• CH ROBINSON POLSKA S.A.
• CRUSAR Sp. z o.o. spółka komandytowa
• DHL Parcel Polska Sp. z o.o.
• KUEHNE+NAGEL Sp. z o.o.
• LEONI Kabel Polska Sp. z o.o.
• LOGINTRANS Sp. z o.o.
• P.H.U. RITEX
• VOLVO Polska Sp. z o.o.
• VOS LOGISTICS POLSKA Sp. z o.o.
Pierwszy etap trwa tylko do 18. lutego!

Transport Week 2018

Data: 06 marca 2018 | Miejsce: Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
Transport Week 2018
Transport Week 2018 – od przybytku głowa nie boli
Ósma edycja Transport Week, jednego z najpopularniejszych wydarzeń poświęconych branży TSL, już coraz bliżej. Konferencja, która odbędzie się w dniach 6-8/3/2018, tradycyjnie już pęka w szwach od zakresu tematów oraz wydarzeń towarzyszących.
Łatwo jest zagubić się we wszystkich atrakcjach będących częścią Transport Week. Aby ułatwić wybór uczestnikom, organizatorzy zamieścili poniżej kilka najciekawszych pozycji znajdujących się w programie.
Dzień I – Pomorze 2030
Przed oddaniem się problematyce międzynarodowej branży logistycznej, uczestnicy Transport Week będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej kwestiom związanym z rozwojem infrastruktury transportowej w regionie. Podczas debaty zatytułowanej „Infrastruktura i branża TSL – Pomorze 2030”, zarysowany zostanie obraz obecnego stanu szeregu regionalnych projektów powiązanych z sektorem logistycznym. Rozwój infrastruktury portowej, drogowej i kolejowej, śródlądowe drogi wodne, zarządzanie i optymalizacja transportu drogowego czy też start-upy w sektorze TSL – to tylko kilka z tematów, które zostaną omówione.
Dzień II – bliższe spojrzenie na projekty rozwoju portów
Znany tradycyjnie jako główny dzień każdej edycji Transport Week, drugi dzień konferencji poświęcony jest przede wszystkim projektom rozwoju portów i terminali w Europie. Ocean Shipping Consultants rozpoczną dzień prognozą nadchodzących wydarzeń na rynku portowym, a następnie Ince & Co. przyjrzą się planowaniu oraz finansowaniu projektów portowych od strony prawnej.
Po tak solidnym wstępie, uczestnicy będą mieli szansę na bezpośrednie zapoznanie się z szeregiem projektów rozwoju, zaprezentowanych przez przedstawicieli Portów w Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu oraz Sztokholmie.
Temat finansowania inwestycji jest stałym punktem programu w przypadku rozmowy o projektach rozwojowych. W dyskusji przeprowadzonej w formie okrągłego stołu udział wezmą m.in. reprezentanci Komisji Europejskiej, ESPO oraz EBRD.
Dzień III – wzdłuż Nowego Jedwabnego Szlaku
Branża TSL nie może zignorować znaczenia chińskich planów związanych z Nowym Jedwabnym Szlakiem oraz tzw. Belt and Road Initiative (BRI). Inicjatywy te oferują wiele możliwości europejskim udziałowcom, dlatego też przedstawiciele Deloitte rozpoczną dzień trzeci od szerszej analizy ostatnich chińskich inwestycji, ich wpływu na branżę oraz możliwych zmian w przepływie towarów.
Reprezentanci PKP CARGO i GEODIS zostali poproszeni o podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat roli Polski jako kolejowej bramy prowadzącej na Daleki Wschód oraz możliwości wykorzystania przez sektor logistyczny CEE potencjału prezentowanego przez Nowy Jedwabny Szlak.
Digitalizacja stała się stałym elementem wszystkich rozmów związanych z sektorem TSL. Eksperci z Inmarsat zostali zaproszeni aby razem z nami zanurkować w odmęty Cyfrowego Jedwabnego Szlaku.
Więcej niż konferencja
Prócz głównych elementów programu, Transport Week oferuje uczestnikom szereg wydarzeń towarzyszących. Wśród nich znajdą się przygotowywana wraz z Namiary na Morze i Handel konferencja „Intermodalne short sea”, seminarium RIGP poświęcone Polskim firmom wchodzącym na rynek chiński, a także warsztaty dotyczące bezpieczeństwa oraz innowacji w procesie bunkrowania LNG.
Uczestnicy przybywający odrobinę wcześniej będą mieli okazję do wypicia kieliszka wina podczas wieczornego przyjęcia w gdańskim Ratuszu Staromiejskim. Organizatorzy mają też nadzieję zobaczyć wszystkich delegatów na wieczornym koktajlu organizowanym przez Olivia Business Center w Olivia Sky Club.
Konferencja jest organizowana przez zespół Actia Forum sp. z o.o.

10. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations 2018

Data: 17 kwietnia 2018 | Miejsce: Warszawa, EXPO XXI Warszawa
10. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations 2018
KAŻDE opakowanie ma znaczenie – Targi Packaging Innovations w zaskakującej technologicznej odsłonie

10. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations 2018 w EXPO XXI Warszawa

Zbliżająca się 10. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations z pewnością zobowiązuje. Czym organizatorzy zaskoczą swoich gości? Nowoczesne, przykuwające wzrok, designerskie – takich opakowań na Targach Packaging Innovations 2018 z pewnością nie zabraknie. Ale opakowania to nie tylko wysublimowany design i niepowtarzalny charakter. Opakowania bowiem pełnią przede wszystkim rolę użytkową i ochronną. W świecie rozwijającego się e-commercu i ogromnego zapotrzebowania na opakowania w branży przemysłowej oraz spożywczej to właśnie opakowania logistyczne i technologiczne stanowią jeden z filarów branży opakowań. Podczas najbliżej edycji Targów strefa Logispack zostanie zatem powiększona.
10. odsłona wystawy – 17-18 kwietnia w EXPO XXI Warszawa – odbędzie się pod hasłem Packaging Innovations & Technologies.

W prostocie siła

Opakowania logistyczne stanowią kluczowy element łańcucha dostaw między kupującym,
a sprzedawcą. Opakowanie na pierwszy rzut oka niepozorne – pudło z szarej tektury, czy drewniana paleta stały się aktualnie produktem niezwykle pożądanym przez wszelkiego rodzaju przedsiębiorców proponujących sprzedaż wysyłkową. Popyt na te produkty stał się większy niż kiedykolwiek wcześniej. Gdzie znaleźć firmy oferujące rozwiązania dostosowane do potrzeb sprzedaży wysyłkowej? Strefa opakowań logistycznych – Logispack to mocny punkt Targów Packaging Innovations. Międzynarodowi Wystawcy zaprezentują opakowania do transportu i wysyłki produktów w każdym kształcie i rozmiarze. Nowoczesne zaplecza produkcyjne, procedury jakości oraz atesty i certyfikaty opakowań stają naprzeciw wysokim wymogom produktowym. Elastyczne i indywidualne podejście do projektu oraz produkcja spersonalizowanych form opakowań to powody, dla których goście Targów Packaging Innovations znajdą dokładnie to, czego potrzebują.

Design i technologia w jednym

Innowacyjne podejście nie tylko do designu, ale także technologii opakowań to cel przyświecający zarówno Wystawcom jak i organizatorom największej tego typu wystawie
w Europie Centralnej. Na Targach Packaging Innovations nie zabraknie zatem rozwiązań opakowaniowych dla sektora produkcyjnego. Wystawcy zaprezentują między innymi opakowania dla farmacji i chemii przemysłowej, jak i branży magazynowej oraz logistycznej. Przedstawiciele sektora spożywczego znajdą natomiast zaawansowane technologicznie propozycje służące do pakowania i transportu żywności. Rozwinięcie strefy opakowań dla przemysłu i logistyki sprawi, że najbliższa edycja Targów odbędzie się pod hasłem nie tylko innowacji, ale też technologii.
Bez wątpienia najlepszym miejscem do posłuchania o innowacjach zarówno w zakresie designu i technologii jest strefa prezentacji workShops. Wykłady będą dostępne dla wszystkich Zwiedzających Targi Packaging Innovations. Uznani eksperci z branży opakowań opowiedzą o najnowszych i najbardziej efektywnych rozwiązaniach z zakresu bradmarketignu. Nie zabraknie także case studies i innowacji z zakresu technologii pakowania.

Tu trzeba być

Dla firm chcących zaprezentować swoje produkty i usługi Targi Packaging to miejsce, gdzie należy się pojawiać. Lokalizacja w środkowej Europie i nieposzlakowana opinia lidera branży opakowań to dla Wystawców gwarancja zaprezentowania swojej oferty Zwiedzającym zarówno z centralnej jak i wschodniej Europy. To właśnie w tej części kontynentu zapotrzebowanie na produkty dostarczane przez branżę opakowań dynamicznie rośnie. Nie dziwi więc fakt, że na Targach Packaging Innovations swoją ofertę prezentują Wystawcy
z całego świata m.in. DS Smith, czy Metsä Board. Dla Zwiedzających Targi to z kolei możliwość zapoznania się z ofertą ponad 200 międzynarodowych firm. Z tego powodu Targi każdego roku odwiedza ponad 5200 specjalistów i osób decyzyjnych, którzy reprezentują kilkanaście branż. Do zobaczenia 17-18 kwietnia w EXPO XXI Warszawa na Targach Packaging Innovations.
Więcej informacji na: www.packaginginnovations.pl
Organizator: Targi w Krakowie Sp. z o. o.
Data i miejsce targów: 17-18 kwietnia 2018 r., Centrum EXPO XXI Warszawa
Kontakt: Marta Leszczyńska, e-mail: leszczynska@targi.krakow.pl, tel.: +48 651 95 26

II Konferencja Naukowa Współczesne Wyzwania Logistyki

Data: 20 kwietnia 2018 | Miejsce: Konin, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
II Konferencja Naukowa Współczesne Wyzwania Logistyki
Panstwowa Wyzsza Szkoła Zawodowa w Koninie
Wydział Społeczno-Techniczny
Narodowy Techniczny Uniwersytet Ukrainy
„Politechnika Kijowska im. Igora Sikorskiego”
Uniwersytet Nauk Stosowanych w Panevežy
II Konferencja Naukowa
WSPÓŁCZESNE WYZWANIA LOGISTYKI
Konin, 20 kwietnia 2018 r.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
ul. Przyjaźni 1
PL 62-510 Konin
Problematyka i cel Konferencji:
Konferencja poświęcona będzie problematyce związanej ze współczesnymi wyzwaniami logistyki. Celem konferencji jest charakterystyka działań i strategii w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw w ujęciu mikro- i makroekonomicznym. Praktycy i teoretycy, badacze tematyki maja szanse zaprezentować swoje poglądy oraz badania naukowe skupione wokół aktualnych wyzwań, przed którymi stoi współczesna logistyka.
Tematyka konferencji:
• logistyka w przedsiebiorstwie
• logistyka miedzynarodowa
• zarzadzanie logistyczne w usługach
• marketing usług logistycznych
• zarzadzanie łancuchem dostaw
• logistyka przyszłosci
• e-logistyka
• logistyka zwrotna
• logistyka w korporacjach transnarodowych
• transport, spedycja, logistyka
• logistyka miejska
Jezyk konferencji: polski i angielski
Informacje organizacyjne:
Konferencja odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. w budynku PWSZ (ul. Popiełuszki 4, Konin)
Program Konferencji:
9.30 – 10.00 – akredytacja uczestników
10.00 – 16:00 – obrady z przerwami kawowymi i obiadem
Uczestnictwo i publikacja:
Osoby zainteresowane udziałem w Konferencji prosimy o przesyłanie na adres
konferencja.logistyka@konin.edu.pl wypełnionej „karty zgłoszenia” i artykułu napisanego
według wymagan zawartych we wskazówkach dla autorów.
Artykuły zostaną opublikowane w jednym z poniższych czasopism:
• Logistics and Transport (13 pkt)
• Economic Bulletin of National Technical University of Ukraine “KPI” (4 pkt)
• Gospodarka materiałowa i Logistyka (8 pkt)
Rada Programowa Konferencji po otrzymaniu dwóch pozytywnych recenzji artykułów dokona wskazania miejsca publikacji.
Czasopisma zostaną wydane w roku 2018.
Terminy i opłaty:
Termin zgłaszania udziału w Konferencji – 20 marca 2018 r.
Koszt udziału w Konferencji (wraz z publikacja) – 550,00 zł brutto1
Termin płatnosci – 31 marca 2018 r.
Termin przesłania artykułu – 31 marca 2018 r.
Opłate konferencyjna prosimy wnosic na konto: BZ WBK 3 O/Konin
67 1500 1461 1214 6002 7586 0000
z dopiskiem „Konferencja Współczesne wyzwania logistyki – Imie i Nazwisko”
Szczegółowy program konferencji zostanie opublikowany na początku kwietnia 2018 r. na stronie internetowej www.pwsz.konin.edu.pl
 W przypadku dokonania opłaty do 31 stycznia 2018 r. kwotę należy pomniejszyć o 50 zł.
Rada Programowa Konferencji:
prof. dr hab. Elzbieta Gołembska – Przewodniczaca Rady – WSB w Poznaniu
prof. dr hab. Viktoriia Dergachova – Narodowy Techniczny Uniwersytet Ukrainy
prof. dr hab. Oleg Gavrysh – Narodowy Techniczny Uniwersytet Ukrainy
prof. nadzw. dr hab. Marta Wincewicz-Bosy – Akademia Wojsk Ladowych we Wrocławiu
prof. nadzw. dr hab. Anna Łupicka – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
prof. nadzw. dr hab. Edward Pajak – Panstwowa Wyzsza Szkoła Zawodowa w Koninie
prof. nadzw. dr hab. Piotr Szczypa – Panstwowa Wyzsza Szkoła Zawodowa w Koninie
prof. nadzw. dr hab. inz. Krzysztof Witkowski – Uniwersytet Zielonogórski
prof. nadzw. dr hab. Grazyna Wolska – Uniwersytet Szczecinski
dr Daiva Beržinskiene-Juozainiene – Uniwersytet Nauk Stosowanych w Panevežy
dr Donatas Bakšys – Uniwersytet Nauk Stosowanych w Panevežy
dr Maryna Pichugina – Narodowy Techniczny Uniwersytet Ukrainy
dr Artur Zimny – Panstwowa Wyzsza Szkoła Zawodowa w Koninie
Komitet Organizacyjny:
dr Donatas Bakšys – Uniwersytet Nauk Stosowanych w Panevežy
dr inz. Robert Cieslak – Panstwowa Wyzsza Szkoła Zawodowa w Koninie
dr Stanisław Ejdys – Panstwowa Wyzsza Szkoła Zawodowa w Koninie
dr Marcin Hundert – Panstwowa Wyzsza Szkoła Zawodowa w Koninie
dr Robert Rogaczewski – Panstwowa Wyzsza Szkoła Zawodowa w Koninie
dr Marina Shkrobot – Narodowy Techniczny Uniwersytet Ukrainy
dr Szymon Zimniewicz – Panstwowa Wyzsza Szkoła Zawodowa w Koninie
mgr Dariusz Wilinski – Panstwowa Wyzsza Szkoła Zawodowa w Koninie
Dodatkowe informacje:
dr Robert Rogaczewski – Przewodniczacy Komitetu Organizacyjnego
email: konferencja.logistyka@konin.edu.pl
tel.: 725 741 234

Heat Treatment Forum – Polskie Forum Hartownicze

Data: 25 kwietnia 2018 | Miejsce: Wrocław
Heat Treatment Forum – Polskie Forum Hartownicze
Polskie Forum Hartownicze stało się w międzyczasie najważniejszym spotkaniem branży hartowniczej w kraju. Jest to jedyna niezależna konferencja tej branży w Polsce. Jej celem jest prezentacja najnowszych trendów, wymiana doświadczeń, nawiązanie kontaktów. Tematyka Forum dotyczy zagadnień związanych z samymi procesami obróbki cieplnej, kontrolą procesów, utrzymaniem ruchu, zapewnianiem jakości. Tegoroczne tematy to m.in.: dobór urządzeń hartowniczych i technologii, oprzyrządowania wsadowe, azotowanie plazmowe, mycie części, hartownie na prasach, indukcja, hartowanie laserowe, czy pokrycia trybologiczne PVD. Wydarzenie skierowane jest do kadry zarządzającej, inżynieryjnej, działów konstrukcyjnych i technologicznych, zapewnienia jakości, zakupów i in.. Zainteresowanym uczestnikom wystawione zostaną certyfikaty szkoleniowe. Corocznie wręczane są wyróżnienia dla osób szczególnie zasłużonych dla tej branży w Polsce.
W przeddzień konferencji startuje Akademia Doskonałości. Są to dodatkowe szkolenia praktyczne. W tym roku zaplanowano tematy z piromeotrii (kalibracja urządzeń pomiarowych, praktyczne przeprowadzanie testów SAT i TUS, pomiar jednorodności temperatury), jak i nowoczesnych nieniszczących badań pomiarowych w laboratorium metalurgicznym.
Każdego roku wręczane są wyróżnienia Member of the Heat Treatment Forum Hall of Excellence osobom szczególnie zasłużonym dla tej branży w Polsce. Więcej informacji: www.heat-treatment-forum.pl

 

Kontakt:
Maciaszczyk Premium Conferences
Natalia Selwet
n.selwet@maciaszczyk.pl
Tel.: +48 61 8580 514
Fax: +48 61 8529 546
Kom.: +48 537 095 300

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK 2018

Data: 01 października 2018 | Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania  i Etykietowania TAROPAK 2018
Zgłoszenia na 31 edycję TAROPAK już otwarte!
To będzie rekordowa edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania  i Etykietowania TAROPAK.
Ponad 24,5 tyś metrów przestrzeni wystawienniczej w 5 pawilonach zgromadzi 500 wystawców*, którzy zaprezentują 450 nowości. To wszystko zobaczy ponad 63000 zwiedzających. TAROPAK największe kompleksowe targi obejmujące wszystkie gałęzie branży. Od opakowań szklanych przez metalowe, papierowe i z tworzyw sztucznych po zagadnienia etykietowania i magazynowania. Impreza odbędzie się od 1 do 4 października 2018 r. w ramach bloku POLAGRA. Wystawcy już teraz mogą rezerwować przestrzeń.
Poprzednią edycję wydarzenia odwiedzili klienci z całego świata. W pawilonach wystawienniczych można było spotkać nie tylko przedstawicieli Europy, ale również bardziej odległych krajów, takich jak: Albania, Brazylia, Kanada, Korea Południowa, Tajlandia, RPA, USA, czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Prezentowaną ofertą zainteresowani byli reprezentanci takich firm jak: Delia, Rossmann, Schenker, Kreisel, Kaufland, Maraton Internmational, Kuehne+Nagle, Panasonic, Floslek, Arvato Services Polska, Grupa Azoty, Ikea, DHL Express, Orlen Oil, Dell, Thule, Wavin Polska, Nutropharma, Ciech. Na targach TAROPAK poszukiwali oni przede wszystkim kontaktów biznesowych i nowości.
Nie inaczej powinno być w nadchodzącej edycji, o czym przekonuje Konrad Fleśman, Dyrektor Projektu: – Rozwijamy się wraz z branżą poszerzając ofertę targów Taropak o kolejne elementy. Wprowadzamy nowe pawilony dla branży opakowań. Warto już teraz zarezerwować sobie przestrzeń na tej imprezie – podsumowuje.
Podczas Targów Taropak odbywają się wyjątkowe konferencje i seminaria oraz inspirujące strefy pokazowe, które są dla zwiedzających oraz wystawców źródłem energii do rozwijania swojego biznesu.
Chociaż 5 pawilonów przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich wydawać by się mogło olbrzymią powierzchnią, zgłoszenia na 31 edycję TAROPAK napływają intensywnie już teraz. Dlatego warto skontaktować się z zespołem projektowym i dokonać rezerwacji.
Więcej informacji na stronie http://www.taropak.pl/pl/
OBSŁUGA WYSTAWCÓW:
Zuzanna Kamińska
tel. +48 61 869 2599
e-mail: zuzanna.kaminska@mtp.pl
Martyna Dera
tel. +48 61 869 2454
e-mail: martyna.dera@mtp.pl
Konrad Fleśman
tel. +48 61 869 2094
e-mail: konrad.flesman@mtp.pl

 

Newsletter