Surowce, waluty i… relacje – warsztaty zakupowe dla firm produkcyjnych

Data: 22 maja 2019 | Miejsce: Wrocław, HotelNovotel Centrum
Surowce, waluty i… relacje – warsztaty zakupowe dla firm produkcyjnych
Już 22 maja, firma doradcza OptiBuy- organizator wydarzeń branżowych oraz konferencji PROCON, w tym największej konferencji zakupowej w kraju PROCON/POLZAK, zaprasza na warsztaty dedykowane działom zakupów w firmach produkcyjnych.
Zaproszeni eksperci, którzy mogą pochwalić się rozległym doświadczeniem specjalistycznym, podzielą się nabytą przez lata wiedzą i umiejętnościami. Wraz z uczestnikami zajmą się tematami zarządzania relacjami z dostawcami oraz ruchów cenowych surowców i walut.
Pierwszy warsztat, obejmujący tematykę relacji z dostawcami, poprowadzi Agata Kulikowska, Purchasing Management Leading Specialist w Tauron. Korzystając z nowoczesnych narzędzi warsztatowych, omówi rodzaje relacji biznesowych i strategie współpracy z dostawcami, kompetencje niezbędne do budowania relacji, przećwiczy sposoby oceny współpracy oraz wykorzystanie najpopularniejszych narzędzi.
Drugi warsztat dotyczący Ruchów cenowych surowców i walut – poprowadzi ekspert zakupowy i jeden z najwyżej ocenianych prelegentów konferencji PROCON – Jaromir Łuszczewski. Wyprawę w świat sił rządzących rynkami rozpocznie od analizy mechaniki ich działania, a opierając się o podstawy inżynierii kosztów przedstawi praktyczne zastosowania informacji płynących z rynków walutowych czy surowców przy budowaniu strategii negocjacyjnych i tworzeniu kontraktów.
Zapraszamy 22 maja do Wrocławia.
Zarządzanie relacjami z dostawcami (SRM) – Agata Kulikowska
Ruchy cenowe surowców i walut: Strategia negocjacji i konstruowania kontraktów w praktyce – Jaromir Łuszczewski
Udział – 990 PLN (netto).
Szczegóły warsztatów: http://manufacturing.konferencja-procon.pl
Lista wszystkich warsztatów: http://myprocon.pl/events/list
O OptiBuy
OptiBuy to międzynarodowa firma konsultingowa specjalizująca się w zarządzaniu zakupami. Zapewniamy szeroki wachlarz doskonałych rozwiązań zakupowych, wykorzystując w tym celu międzynarodową sieć biur (w Polsce, Czechach, Szwajcarii, Niemczech i Chinach), dogłębną znajomość rynku i rozbudowany zestaw narzędzi informatycznych. Jesteśmy jedną z wiodących firm zajmujących się doradztwem zakupowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Nasze specjalności to optymalizacja kosztów zakupów (projekty redukcji kosztów), projekty z zakresu Global Sourcing oraz wdrażanie specjalistycznych rozwiązań w zakresie oprogramowania zakupowego (Ivalua, NextBuy).

MODERNLOG Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu 2019

Data: 04 czerwca 2019 | Miejsce: Poznań, MTP
MODERNLOG Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu 2019
Modernlog dla entuzjastów logistyki 4.0
Logistyka 4.0 zakłada automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość adaptacji do zmieniających się warunków. Ten ogólnoświatowy trend wymusza na firmach zmiany, niekiedy wręcz rewolucyjne. Logistyka 4.0 to hasło przewodnie targów Modernlog. Firm patrzących w przyszłość nie może tu zabraknąć.
Logistyka 4.0 powstała w oparciu o koncepcję Przemysłu 4.0, która narodziła się w 2011 roku na targach IAA w Hanowerze. W ten sposób znaleźliśmy się w samym sercu rewolucji przemysłowej.
-To dowód na to, że dzięki spotkaniom targowym kreowane są nie tylko nowe tendencje w technologiach, ale tworzone są pojęcia wpisujące się w historię przemysłu. Targi Modernlog organizowane w tym samym czasie co ITM Polska są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku a jednocześnie miejscem, gdzie rozwój branży logistycznej w przemyśle będzie na „wyciągnięcie ręki”. To tutaj znajdzie się oferta dla wszystkich zainteresowanych logistyką 4.0. – mówi Mateusz Nowakowski, dyrektor targów Modernlog.
Czas automatyzacji
Dzisiaj logistyka nie ogranicza się tylko do transportu towarów z miejsca A do miejsca B. Liczą się nowoczesne, autonomiczne urządzenia transportowe oraz inteligentne systemy pozwalające na automatyzację i cyfryzację magazynów, digitalizację poszczególnych procesów i optymalizację przepływu materiałów. Celem jest zwiększenie efektywności łańcucha dostaw i zarazem zmniejszenie kosztów i czasu obsługi zamówień. Digitalizacja staje się naturalną strategią rozwoju firm, które chcą przetrwać w erze rosnącej konkurencji.
Dzięki zaawansowanym technologiom złożone algorytmy błyskawicznie „uczą się“ nowych sposobów rozwiązywania problemów. – W logistykę 4.0 zdecydowanie wpisuje się coraz bardziej obecna w naszym życiu automatyzacja. Znaczna część procesów manualnych została już zastąpiona przez maszyny a następne zmiany przed nami. Firmy prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych oprogramowań, które usprawniają te procesy. Warto jednak podkreślić, że inteligentne i cyfrowo połączone systemy mają również umożliwić komunikację między ludźmi, maszynami, sprzętem, rozwiązaniami logistycznymi i produktami. O takie rozwiązania będzie można zapytać bezpośrednio wystawców Modernlog – dodaje Mateusz Nowakowski.
Dzięki Logistyce zintegrowanej we wczesnym etapie łańcucha dostaw, osiąga się optymalizację produkcji just-in-time. Z drugiej strony przewoźnicy mają jeszcze lepszą podstawę planowania, lepsze wykorzystanie swoich flot oraz krótsze czasy oczekiwania w punktach ładowania.
Logistyka – filarem gospodarki
Logistyka stoi przed ogromnym wyzwaniem złożoności zadań, stając się jednym z najważniejszych elementów współczesnej gospodarki. Świat zmienia się bardzo szybko, to co jest efektywne dzisiaj, jutro może już nie zdać egzaminu. Logistyka nie tylko musi nadążać za współczesnymi zmianami, ale wręcz je wyprzedzać i kreować nowe trendy, spełniając oczekiwania swoich klientów.
Klient wymaga terminowości, rzetelności i bezpieczeństwa transakcji. Dlatego w świecie logistyki 4.0 znaczenia nabierają takie pojęcia jak: Big Data i Business Intelligence czy cloud computing. Optymalizacja procesów logistycznych wymusza na firmach wdrożenia innowacyjnych systemów gromadzenia i przetwarzania danych, coraz częściej w przestrzeni on-line.
Nowoczesne narzędzia są też wsparciem pracowników, zapewniając dostęp do praktycznie każdej przydatnej informacji, w dowolnym czasie i miejscu. Coraz większego znaczenia nabierają także aplikacje internetowe. Firmy wykorzystujące takie rozwiązania mogą obniżać koszty, zyskując istotną przewagę nad konkurencją. Dzięki nowym technologiom rozwija się handel internetowy (e-commerce), który według wszelkich prognoz będzie nabierał jeszcze większego tempa.
Magazyn szyjący na miarę
Inwestowanie w magazyn wpisujący się w koncepcję 4.0 to dziś konieczność. Taki nowoczesny obiekt musi być zautomatyzowany, reagujący w czasie rzeczywistym na różne bieżące problemy: zmiany w zamówieniach, dostępność zasobów magazynowych oraz produkcyjnych. Digitalizacja poszczególnych procesów wpływa na usprawnienie samoorganizacji procesów logistycznych w magazynie, czy zakładzie produkcyjnym ograniczając często błędy wynikające z tzw. czynnika ludzkiego. Pozwala również dokładniej realizować coraz bardziej zindywidualizowane zamówienia, wręcz „szyć je na miarę”. Wszystkie działania podejmowane w logistyce zmierzają do obniżenia kosztów związanych z transportem i magazynowaniem produktów.
Cztery czwórki Modernlog
– Symboliczna czwórka wpisana jest w najbliższą edycję Modernlog. Chodzi nie tylko o hasło logistyka 4.0. Targi rozpoczną się 4 czerwca, potrwają cztery dni a ekspozycja podzielona zostanie na cztery salony: Magazyn przyszłości, nowoczesne systemy transportu, e-commerce i omnichannel, budownictwo magazynowo-produkcyjne. Zapraszamy 4-7 czerwca do Poznania!- zachęca dyrektor targów Mateusz Nowakowski.
Targi Modernlog odbędą się 4-7 czerwca 2019 r. na terenie Międzynardowych Targów Poznańskich.
Więcej na: www.modernlog.pl

IT W PRODUKCJI I LOGISTYCE GIGACON

Data: 04 czerwca 2019 | Miejsce: Warszawa
IT W PRODUKCJI I LOGISTYCE GIGACON
Podczas tego spotkania omówimy najnowsze rozwiązania informatyczne dla sekotrów logistyki i produkcji.
W trakcie tego wydarzenia porozmawiamy o rozwiązaniach informatycznych dedykowanych sektorom produkcji i logistyki. Wykłady zostaną podzielone na dwie sesje: przemysł i logistykę. Będzie to okazja do wysłuchania osób pracujących w firmach: IGLOO, Sekwencja Biznesu VisionCube DB Schenker Gourmet Foods
W agendzie znajdują się już tematy:
Planując projekty, usprawnienia nie zapomnij o ryzykach
– Bartłomiej Papisz (IGLOO/Sekwencja Biznesu)
Czy 3 euro może wpłynąć na działanie Twojej firmy? IoT, czyli jak optymalizować procesy produkcyjne i logistyczne przy pomocy 3,61 cm2
– Łukasz Korpak (VisionCube)
Integracja Systemów Logistycznych metodykami zwinnymi/SCRUM
– Maciej Lekiewicz (DB Schenker)
Smart Logistics – cyfryzacja komunikacji w łańcuchach dostaw
– Waldemar Osmólski (Instytut Logistyki i Magazynowania)
Czym się różni produkcja od projektów?
– Marek Kowalczyk (Mandarine Project)
BEZPŁATNA KONFERENCJA
Szczegóły wydarzenia i formularz bezpłatnej rejestracji znajdują się na stronie:
https://gigacon.org/event/produkcja_logistyka_19/

Manufacturing & Logistic Awards 2019

Data: 13 czerwca 2019 | Miejsce: Warszawa, RAFFLES EUROPEJSKI WARSAW
Manufacturing & Logistic Awards 2019
CEO Manufacturing Magazine i wiodący magazyn poświęcony nieruchomościom komercyjnym EuropaProperty.com zapraszają do Warszawy dnia 13 czerwca 2019 r. na VII edycję Manufacturing & Logistic Awards.

Coroczne spotkanie jest idealną okazją do wsparcia i nagrodzenia sukcesów we wszystkich gałęziach branży produkcyjnej. Tego flagowego dla przemysłu oraz produkcji wydarzenia nie można przegapić. Swoje uczestnictwo na rok 2019 już potwierdziło ponad 200 członków wyższej kadry zarządzającej branży produkcyjnej, przemysłu, finansów, logistyki, nieruchomości, HR, bankierów, a także innych branż.

Wybrane firmy będą konkurować o osiągnięcia biznesowe w zakresie produkcji i logistyki w 2018 r., w tym produkcję, dostawców, operatorów logistycznych, firmy deweloperskie, profesjonalistów z branży oraz doskonałość w zakresie przywództwa.

Nagrody przyznawane są przez niezależny elitarny zespół specjalistów z branży z wiodących firm sektora produkcyjnego. Aby zapewnić maksymalną obiektywność i przejrzystość ostatecznych wyników, procedura oceniania jest nadzorowana przez EY – jedną z wiodących organizacji świadczących profesjonalne usługi na świecie.

Kategorie i kryteria przyznawania nagród:

  • W siódmej edycji omówionych zostanie pięć najważniejszych kategorii w produkcji: innowacje produkcyjne, doskonałość w zarządzaniu produkcją, technologie informacyjne dla produkcji, zrównoważony rozwój i środowisko, a także biznes i nauka.
  • Poza produkcją wręczone zostaną nagrody w kategorii dostawców i usług profesjonalnych: nagrody te wyróżniają doskonałość w usługach doradczych i outsourcingowych, innowacyjnych produktach i systemach informatycznych dostarczanych firmom produkcyjnym.
  • Nagroda główna dla Prezesa Roku Produkcji: ta nagroda wyróżnia najlepszą firmę produkcyjną w regionie CEE. Nagroda wyraźnie podkreśla osiągnięte sukcesy w produkcji, potwierdza wyjątkowe osiągnięcia firmy.
Doroczna Gala Wręczenia Nagród zostanie poprzedzona szczytem Manufacturing Strategy Summit (MSS), który będzie okazją do debaty na temat kluczowych czynników napędzających sektor produkcji i logistyki. Jest to forum wysokiego szczebla obejmujące prezentacje, debaty panelowe, grupy dyskusyjne i warsztaty poświęcone regionalnej i globalnej działalności produkcyjnej. Oprócz możliwości spotkania i nawiązania kontaktów z wiodącymi graczami na rynku, w ramach Manufacturing Strategy Summit szczegółowo przeanalizowane zostaną trendy inwestycji produkcyjnych w Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, Ukrainie i Bałtyku.

Eurologistics Newsletter