W dążeniu do świata bez tarć

W dążeniu do świata bez tarć

W doskonałości operacyjnej nie stawia się celu, doskonałość operacyjna jest czymś więcej niż podróżą. Mówimy często, że tylko Bóg jest doskonały. My jednak nigdy Bogiem nie będziemy, dlatego jedyne, co możemy zrobić, to nieustannie doskonalić swoje działania, procesy i otoczenie zewnętrzne. Uważam, że ludzie powinni więcej uwagi przywiązywać do swoich słabych stron niż mocnych.

Osobiście poświeciłem wiele czasu na to, by poznać swoje słabe strony i określić, w czym nie jestem dobry. Staram się nie robić tego, w czym nie jestem dobry i czego nie umiem. Jest wiele utalentowanych ludzi, którzy potrafią to lepiej zrobić niż ja, wystarczy tylko ich znaleźć. Bo jeżeli będziemy się starali robić wszystko i być wszystkimi, to nie będziemy nikim.
Wszyscy robią pomyłki, to oczywiste i pomyłek nie da się wyeliminować z naszego życia. Rzecz w tym, aby umieć analizować błędy i w porę wyciągać wnioski. Nie ma ludzi nieomylnych, każdy popełnia błędy. Jeśli ktoś mówi, że nie robi błędów, to w grę wchodzą tylko dwie możliwości albo winny jest ktoś inny, albo nie pracował wystarczająco dużo.
Jeśli ufamy ludziom i wierzymy w swoją misję, pomyłki zawsze będą się zdarzały. Najważniejsze, aby inteligentnie z nich wyjść i rozwiązać problem, a nie chować go lub zamieść pod dywan. Oczywiste jest, że błędy kosztują, ale mogą znacznie więcej kosztować, jeśli nie zostaną w porę rozpoznane. To tak, jak z tsunami. Na środku oceanu, rzadko można uświadomić sobie, że właśnie nadchodzi tsunami. Zdarzenia następują tak szybko, że nim się zorientujemy, już jesteśmy zmiecieni. Tak samo jest z pomyłkami, jeśli w porę zostaną uświadomione i rozpoznane, można zapobiec katastrofie.

Joseph F. Paris, Jr., prezydent XONITEK Group of Companies

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Budowanie przewagi

Budowanie przewagi

Teodor Kula, dyrektor zarządzający ESA Logistika Polska, Chieff Bussinss Developement Officer ESA Group
Naturalne w dzisiejszych czasach jest korzytanie z usług wyspecjalizowanych firm w zakresie transportu i magazynowania towarów, jednak w mojej opinii to mniej popularne usługi typu in-house są w stanie znacząco wpłynąć na zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy.

czytaj więcej »

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce
Wraz z poprawą koniunktury i rewolucyjnymi niemal zmianami w handlu, uruchomionymi przez upowszechnienie się Internetu, firmy zlecają operatorom coraz więcej zadań logistycznych.

czytaj więcej »

Większe powierzchnie magazynowe

Większe powierzchnie magazynowe

Michał Czarnecki, Vice President, Head of Leasing Prologis w Polsce
Zapotrzebowanie na coraz większą powierzchnię magazynową rośnie z roku na rok. O ile jeszcze kilka lat temu transakcje ok. 20 000 m2 były rzadkością, to dziś stały się praktycznie codziennością.

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter