Synchronizacja danych

Synchronizacja danych

W dzisiejszych czasach bardzo ważne znaczenie ma zarządzanie informacjami także w łańcuchu dostaw. Podstawowym problemem okazuje się jednak synchronizacja tych danych.

IBM prowadziła dla nas badania w Wielkiej Brytanii wśród producentów i detalistów. Okazało się, że ok. 80 proc. produktów dane, którymi dysponują producenci zasadniczo różnią się od tych, które są w posiadaniu branży detalicznej. Kiedy prezentowałem wynika badania prezesom największych firm spożywczych na świecie, nikt nie chciał w to wierzyć, ale takie są fakty. Jeśli dla przykładu jakiś produkt ma 50 cech charakterystycznych, to z chwilą, kiedy opuszcza producenta i pokonuje kolejne ogniwa w łańcuchu dostaw, każdy zaczyna przypisywać mu inne cechy.
 

Miguel A.Lopera

Prezydent Międzynarodowej Organziacji GS1

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Budowanie przewagi

Budowanie przewagi

Teodor Kula, dyrektor zarządzający ESA Logistika Polska, Chieff Bussinss Developement Officer ESA Group
Naturalne w dzisiejszych czasach jest korzytanie z usług wyspecjalizowanych firm w zakresie transportu i magazynowania towarów, jednak w mojej opinii to mniej popularne usługi typu in-house są w stanie znacząco wpłynąć na zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy.

czytaj więcej »

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce
Wraz z poprawą koniunktury i rewolucyjnymi niemal zmianami w handlu, uruchomionymi przez upowszechnienie się Internetu, firmy zlecają operatorom coraz więcej zadań logistycznych.

czytaj więcej »

Większe powierzchnie magazynowe

Większe powierzchnie magazynowe

Michał Czarnecki, Vice President, Head of Leasing Prologis w Polsce
Zapotrzebowanie na coraz większą powierzchnię magazynową rośnie z roku na rok. O ile jeszcze kilka lat temu transakcje ok. 20 000 m2 były rzadkością, to dziś stały się praktycznie codziennością.

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter