Sukces w zarządzaniu łańcuchem dostaw

Jednym z kluczowych czynników sukcesu w zarządzaniu projektami w budowaniu łańcuchów dostaw jest komunikacja pomiędzy uczestnikami projektu, a kierownikiem projektu lub też sponsorem projektu na każdym etapie projektu, a więc także na etapie jego planowania.

Taka komunikacja musi być precyzyjna, szczegółowa, obiektywna i prowadzona we właściwym czasie. Powinna uwzględniać interesy wszystkich uczestników, uzgodnione w skonkludowanych wnioskach, często w formie pisemnej dokumentacji odzwierciedlającej status wykonanych prac, tematów do rozwiązania, powstałych zagrożeń w realizacji, proponowanych planów działania. Właściwa komunikacja pozwalała także na dobre określenie celu i zakresu projektu, koniecznych zasobów personalnych, zasad organizacji projektu, jego kosztów i czasu realizacji oraz potencjalnych ryzyk we wdrożeniu.

Krzysztof Maśny

były dyrektor generalny MGL METRO Group Logistics Polska
 

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Budowanie przewagi

Budowanie przewagi

Teodor Kula, dyrektor zarządzający ESA Logistika Polska, Chieff Bussinss Developement Officer ESA Group
Naturalne w dzisiejszych czasach jest korzytanie z usług wyspecjalizowanych firm w zakresie transportu i magazynowania towarów, jednak w mojej opinii to mniej popularne usługi typu in-house są w stanie znacząco wpłynąć na zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy.

czytaj więcej »

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce
Wraz z poprawą koniunktury i rewolucyjnymi niemal zmianami w handlu, uruchomionymi przez upowszechnienie się Internetu, firmy zlecają operatorom coraz więcej zadań logistycznych.

czytaj więcej »

Większe powierzchnie magazynowe

Większe powierzchnie magazynowe

Michał Czarnecki, Vice President, Head of Leasing Prologis w Polsce
Zapotrzebowanie na coraz większą powierzchnię magazynową rośnie z roku na rok. O ile jeszcze kilka lat temu transakcje ok. 20 000 m2 były rzadkością, to dziś stały się praktycznie codziennością.

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter