Projektanci łańcuchów dostaw

Projektanci łańcuchów dostaw

Projektanci łańcuchów dostaw powinni przede wszystkim zdać sobie sprawę z własnych słabości i nie bać się korzystać z usług konsultantów lub firm zewnętrznych tam, gdzie brakuje im kompetencji i doświadczenia.

Druga sprawa to nie podejmować się projektów, w które nie wierzymy, trzeba mieć odwagę cywilną, aby odmówić wtedy, kiedy uważamy, że coś jest bez szans. Kolejna to otwartość – przede wszystkim na ludzi, trzeba ich słuchać i nieustannie ulepszać nasze pomysły i założenia, nikt z nas nie jest supermenem, o naszej sile decyduje dobry zespół. Bardzo ważna jest też elastyczność – projektowanie sieci logistycznych w warunkach nieustannie zmieniającego się rynku oznacza ciągłe poprawianie i ulepszanie naszych koncepcji i projektów. Wiele osób doprowadza to do frustracji, jednak tego nie zmienimy, musimy nauczyć się z tym żyć i czerpać z tego korzyści, np. zmieniając podejście do projektowania nastawionego na elastyczność jako cel numer 1.

Leszek Szelerski

dyrektor projektów logistycznych Coty Services & Logistics w Europie Wschodniej

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Budowanie przewagi

Budowanie przewagi

Teodor Kula, dyrektor zarządzający ESA Logistika Polska, Chieff Bussinss Developement Officer ESA Group
Naturalne w dzisiejszych czasach jest korzytanie z usług wyspecjalizowanych firm w zakresie transportu i magazynowania towarów, jednak w mojej opinii to mniej popularne usługi typu in-house są w stanie znacząco wpłynąć na zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy.

czytaj więcej »

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce
Wraz z poprawą koniunktury i rewolucyjnymi niemal zmianami w handlu, uruchomionymi przez upowszechnienie się Internetu, firmy zlecają operatorom coraz więcej zadań logistycznych.

czytaj więcej »

Większe powierzchnie magazynowe

Większe powierzchnie magazynowe

Michał Czarnecki, Vice President, Head of Leasing Prologis w Polsce
Zapotrzebowanie na coraz większą powierzchnię magazynową rośnie z roku na rok. O ile jeszcze kilka lat temu transakcje ok. 20 000 m2 były rzadkością, to dziś stały się praktycznie codziennością.

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter