Polska gospodarka – opinie

Polska gospodarka – opinie

Bogdan Augustyniak, Managing Director Allport Cargo Services
Rosnąca konsumpcja krajowa oraz popyt zewnętrzny pozytywnie wpływają na produkcję przemysłową. Ta z kolei napędza branżę logistyczną.
Dodatkowo dobra koniunktura na świecie, a zwłaszcza sytuacja gospodarki niemieckiej oraz innych krajów Unii Europejskiej (gdzie wysyłane jest blisko 80% naszego eksportu), korzystnie wpływają na polepszenie sytuacji w logistyce, transporcie i spedycji.

Myślę, że są dwa główne czynniki mogące hamować nasz rozwój gospodarczy: to sytuacja braku pracowników i niekorzystna demografia. Zaczynamy odczuwać to już dzisiaj i obawiam się, że problem ten będzie narastał.

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Budowanie przewagi

Budowanie przewagi

Teodor Kula, dyrektor zarządzający ESA Logistika Polska, Chieff Bussinss Developement Officer ESA Group
Naturalne w dzisiejszych czasach jest korzytanie z usług wyspecjalizowanych firm w zakresie transportu i magazynowania towarów, jednak w mojej opinii to mniej popularne usługi typu in-house są w stanie znacząco wpłynąć na zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy.

czytaj więcej »

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce
Wraz z poprawą koniunktury i rewolucyjnymi niemal zmianami w handlu, uruchomionymi przez upowszechnienie się Internetu, firmy zlecają operatorom coraz więcej zadań logistycznych.

czytaj więcej »

Większe powierzchnie magazynowe

Większe powierzchnie magazynowe

Michał Czarnecki, Vice President, Head of Leasing Prologis w Polsce
Zapotrzebowanie na coraz większą powierzchnię magazynową rośnie z roku na rok. O ile jeszcze kilka lat temu transakcje ok. 20 000 m2 były rzadkością, to dziś stały się praktycznie codziennością.

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter