Polska gospodarka – opinie

Polska gospodarka – opinie

Jarosław Bartczak, Managing Director Poland XPO Logistics Transport Solutions Poland
Wskaźniki ekonomiczne branży, jak i kraju wykazują tendencje wzrostową. Nie przekłada się ona jednak w mojej opinii na pozytywne nastroje dotyczące przyszłości. Stan obecny osiągnięty został głównie dzięki: wzrastającej konsumpcji wewnętrznej, rządowym programom socjalnym (500+), niskiemu bezrobociu oraz wysokiej produkcji.
Rozwój narażony jest na ryzyka, które w realny sposób i w krótkiej perspektywie czasu mogą wpłynąć na koniunkturę gospodarki i branży logistycznej. Są nimi dynamicznie rosnące koszty pracy, brak zasobów personalnych i ich dalszy odpływ poza granice RP oraz protekcjonalna polityka krajów Europy Zachodniej wobec własnych rynków, czy też załamanie się finansów publicznych.

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Większe powierzchnie magazynowe

Większe powierzchnie magazynowe

Michał Czarnecki, Vice President, Head of Leasing Prologis w Polsce
Zapotrzebowanie na coraz większą powierzchnię magazynową rośnie z roku na rok. O ile jeszcze kilka lat temu transakcje ok. 20 000 m2 były rzadkością, to dziś stały się praktycznie codziennością.

czytaj więcej »

Zewnętrzne usługi logistyczne

Zewnętrzne usługi logistyczne

Michał Wochna, dyrektor ds. logistyki, Spedimex Sp. z o.o.
Zmiany w zachowaniu konsumentów, jakie dokonały w ciągu ostatnich kilkunastu lat, wpływają na podejście firm do logistyki. Postępująca presja nabywców wymusza coraz szybsze tempo realizowania zleceń.

czytaj więcej »

Polska gospodarka – opinie

Polska gospodarka – opinie

Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics
Można powiedzieć, że układ planet wyjątkowo sprzyjał sektorowi logistycznemu w Polsce w ciągu ostatnich 2 czy 3 lat: rosnąca konsumpcja krajowa przełożyła się na wzrost zapotrzebowania na dystrybucję i lokalne zakłady produkcyjne; a gospodarka europejska, zwłaszcza Niemiec, które zdecydowanie są głównym partnerem gospodarczym Polski, znowu zaczęła rosnąć.

czytaj więcej »

Newsletter