Polska gospodarka – opinie

Polska gospodarka – opinie

Jarosław Bartczak, Managing Director Poland XPO Logistics Transport Solutions Poland
Wskaźniki ekonomiczne branży, jak i kraju wykazują tendencje wzrostową. Nie przekłada się ona jednak w mojej opinii na pozytywne nastroje dotyczące przyszłości. Stan obecny osiągnięty został głównie dzięki: wzrastającej konsumpcji wewnętrznej, rządowym programom socjalnym (500+), niskiemu bezrobociu oraz wysokiej produkcji.
Rozwój narażony jest na ryzyka, które w realny sposób i w krótkiej perspektywie czasu mogą wpłynąć na koniunkturę gospodarki i branży logistycznej. Są nimi dynamicznie rosnące koszty pracy, brak zasobów personalnych i ich dalszy odpływ poza granice RP oraz protekcjonalna polityka krajów Europy Zachodniej wobec własnych rynków, czy też załamanie się finansów publicznych.

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Budowanie przewagi

Budowanie przewagi

Teodor Kula, dyrektor zarządzający ESA Logistika Polska, Chieff Bussinss Developement Officer ESA Group
Naturalne w dzisiejszych czasach jest korzytanie z usług wyspecjalizowanych firm w zakresie transportu i magazynowania towarów, jednak w mojej opinii to mniej popularne usługi typu in-house są w stanie znacząco wpłynąć na zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy.

czytaj więcej »

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce
Wraz z poprawą koniunktury i rewolucyjnymi niemal zmianami w handlu, uruchomionymi przez upowszechnienie się Internetu, firmy zlecają operatorom coraz więcej zadań logistycznych.

czytaj więcej »

Większe powierzchnie magazynowe

Większe powierzchnie magazynowe

Michał Czarnecki, Vice President, Head of Leasing Prologis w Polsce
Zapotrzebowanie na coraz większą powierzchnię magazynową rośnie z roku na rok. O ile jeszcze kilka lat temu transakcje ok. 20 000 m2 były rzadkością, to dziś stały się praktycznie codziennością.

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter