Koncepcja Vested

Koncepcja Vested

Vested nie różni się od innych inicjatyw, które w sposób transformacyjny zmieniają modele biznesowe, jak TQM, Lean Management czy Six Sigma. Poziom wsparcia ze strony najwyższego kierownictwa w przypadku wdrażania Vested jest absolutnie kluczowy i często obejmuje on diametralna zmianę kultury organizacyjnej firmy.

I nawet przy wsparciu top-managementu istnieje ogromne zagrożenie bojkotem ze strony średniego szczebla w organizacji, co jest określane jako jedna z dolegliwości typowej kontraktacji, a mianowicie „syndrom psa ogrodnika”.

Jak pokazują przykłady takich firm, jak Procter & Gamble, Microsoft, McDonald’s, Jaguar, Dell, Rolls-Royce, Diversey czy Ryanair oraz wielu, wielu innych, wdrożenie Vasted warte jest wysiłku i przynosi wspaniałe rezultaty, pozwalając na ogromne oszczędności, poprawiając poziom obsługi klientów oraz umożliwiając budowanie znaczącej przewagi konkurencyjnej.

Kate Vitasek
Twórczyni koncepcji Vested
Wykładowca na Uniwersytecie Tennessee w USA

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Większe powierzchnie magazynowe

Większe powierzchnie magazynowe

Michał Czarnecki, Vice President, Head of Leasing Prologis w Polsce
Zapotrzebowanie na coraz większą powierzchnię magazynową rośnie z roku na rok. O ile jeszcze kilka lat temu transakcje ok. 20 000 m2 były rzadkością, to dziś stały się praktycznie codziennością.

czytaj więcej »

Zewnętrzne usługi logistyczne

Zewnętrzne usługi logistyczne

Michał Wochna, dyrektor ds. logistyki, Spedimex Sp. z o.o.
Zmiany w zachowaniu konsumentów, jakie dokonały w ciągu ostatnich kilkunastu lat, wpływają na podejście firm do logistyki. Postępująca presja nabywców wymusza coraz szybsze tempo realizowania zleceń.

czytaj więcej »

Polska gospodarka – opinie

Polska gospodarka – opinie

Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics
Można powiedzieć, że układ planet wyjątkowo sprzyjał sektorowi logistycznemu w Polsce w ciągu ostatnich 2 czy 3 lat: rosnąca konsumpcja krajowa przełożyła się na wzrost zapotrzebowania na dystrybucję i lokalne zakłady produkcyjne; a gospodarka europejska, zwłaszcza Niemiec, które zdecydowanie są głównym partnerem gospodarczym Polski, znowu zaczęła rosnąć.

czytaj więcej »

Newsletter