Czy technologia RFID zastąpi kody kreskowe?

Czy technologia RFID zastąpi kody kreskowe?

Jestem pewien, że za 100 lat technologia RFID zostanie uznana za trzecią rewolucję cywilizacyjną.
Pierwszą była rewolucja przemysłowa, dzięki niej nauczyliśmy się rzeczy robić efektywnie, drugą – rewolucja informatyczna, dzięki której uzyskaliśmy możliwość przechowywania i wymieniania danych. Trzecią jest rewolucja RFID, która łączy w sobie możliwości dwóch pierwszych – umożliwia produkowanie rzeczy i zawieranie w nich różnorakich informacji. Technologia ta pozostania z nami już na zawsze, bo pozwala z jednej strony zapisywać dane, a drugiej je odczytywać. I, co najważniejsze, nie daje się kopiować. Łatwiej jest skopiować kluczyk od samo samochodu, niż tag z zapisanymi danymi. Technologia RFID ma niekwestionowany wpływ na życie ludzi w każdym wymiarze. 

Prof. Heikki Seppä

VTT Technical Research Center w Finlandii

 

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Budowanie przewagi

Budowanie przewagi

Teodor Kula, dyrektor zarządzający ESA Logistika Polska, Chieff Bussinss Developement Officer ESA Group
Naturalne w dzisiejszych czasach jest korzytanie z usług wyspecjalizowanych firm w zakresie transportu i magazynowania towarów, jednak w mojej opinii to mniej popularne usługi typu in-house są w stanie znacząco wpłynąć na zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy.

czytaj więcej »

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce
Wraz z poprawą koniunktury i rewolucyjnymi niemal zmianami w handlu, uruchomionymi przez upowszechnienie się Internetu, firmy zlecają operatorom coraz więcej zadań logistycznych.

czytaj więcej »

Większe powierzchnie magazynowe

Większe powierzchnie magazynowe

Michał Czarnecki, Vice President, Head of Leasing Prologis w Polsce
Zapotrzebowanie na coraz większą powierzchnię magazynową rośnie z roku na rok. O ile jeszcze kilka lat temu transakcje ok. 20 000 m2 były rzadkością, to dziś stały się praktycznie codziennością.

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter