Cyfryzacja wspiera zwinność łańcucha dostaw

Cyfryzacja wspiera zwinność łańcucha dostaw

Przemysł 4.0 oznacza większe wykorzystanie IT, cyfryzację procesów, poprawę zwinności i elastyczności. Logistyka nie jest sama dla siebie lecz musi odpowiadać na potrzeby klientów. Przemysł 4.0 ma kluczową rolę do odegrania w sprostaniu potrzebom klientów, którzy oczekują coraz szybszych i odpowiedzialnych dostaw specjalnie dla nich przygotowanych towarów.

Przemysł 4.0 i odpowiednio dostosowane usługi logistyczne torują drogę szybszej reakcji na potrzeby rynku oraz zindywidualizowane produkty po konkurencyjnych cenach. W świetle nowych możliwości technologicznych, konsumenci oczekują szybkiej reakcji i skastomizowanych produktów. Wzrasta również akceptacja dla „ekonomii dzielenia się” , czyli powszechnego, lecz tymczasowego używania zasobów, których posiadanie nie jest potrzebne w dłuższej perspektywie. Występuje również zapotrzebowanie na usługi logistyczne, które odpowiadają nie tylko zapotrzebowaniu przemysłu i handlu, ale biorą także pod uwagę zmiany zachowań klientów. A to oznacza, że logistyka może tworzyć nowe modele biznesowe i dynamiczne sieci współpracy.

Prof. dr inż. Thomas Wimmer

prezes zarządu BVL International

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Budowanie przewagi

Budowanie przewagi

Teodor Kula, dyrektor zarządzający ESA Logistika Polska, Chieff Bussinss Developement Officer ESA Group
Naturalne w dzisiejszych czasach jest korzytanie z usług wyspecjalizowanych firm w zakresie transportu i magazynowania towarów, jednak w mojej opinii to mniej popularne usługi typu in-house są w stanie znacząco wpłynąć na zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy.

czytaj więcej »

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce
Wraz z poprawą koniunktury i rewolucyjnymi niemal zmianami w handlu, uruchomionymi przez upowszechnienie się Internetu, firmy zlecają operatorom coraz więcej zadań logistycznych.

czytaj więcej »

Większe powierzchnie magazynowe

Większe powierzchnie magazynowe

Michał Czarnecki, Vice President, Head of Leasing Prologis w Polsce
Zapotrzebowanie na coraz większą powierzchnię magazynową rośnie z roku na rok. O ile jeszcze kilka lat temu transakcje ok. 20 000 m2 były rzadkością, to dziś stały się praktycznie codziennością.

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter