Cyfryzacja wspiera zwinność łańcucha dostaw

Cyfryzacja wspiera zwinność łańcucha dostaw

Przemysł 4.0 oznacza większe wykorzystanie IT, cyfryzację procesów, poprawę zwinności i elastyczności. Logistyka nie jest sama dla siebie lecz musi odpowiadać na potrzeby klientów. Przemysł 4.0 ma kluczową rolę do odegrania w sprostaniu potrzebom klientów, którzy oczekują coraz szybszych i odpowiedzialnych dostaw specjalnie dla nich przygotowanych towarów.

Przemysł 4.0 i odpowiednio dostosowane usługi logistyczne torują drogę szybszej reakcji na potrzeby rynku oraz zindywidualizowane produkty po konkurencyjnych cenach. W świetle nowych możliwości technologicznych, konsumenci oczekują szybkiej reakcji i skastomizowanych produktów. Wzrasta również akceptacja dla „ekonomii dzielenia się” , czyli powszechnego, lecz tymczasowego używania zasobów, których posiadanie nie jest potrzebne w dłuższej perspektywie. Występuje również zapotrzebowanie na usługi logistyczne, które odpowiadają nie tylko zapotrzebowaniu przemysłu i handlu, ale biorą także pod uwagę zmiany zachowań klientów. A to oznacza, że logistyka może tworzyć nowe modele biznesowe i dynamiczne sieci współpracy.

Prof. dr inż. Thomas Wimmer

prezes zarządu BVL International

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Większe powierzchnie magazynowe

Większe powierzchnie magazynowe

Michał Czarnecki, Vice President, Head of Leasing Prologis w Polsce
Zapotrzebowanie na coraz większą powierzchnię magazynową rośnie z roku na rok. O ile jeszcze kilka lat temu transakcje ok. 20 000 m2 były rzadkością, to dziś stały się praktycznie codziennością.

czytaj więcej »

Zewnętrzne usługi logistyczne

Zewnętrzne usługi logistyczne

Michał Wochna, dyrektor ds. logistyki, Spedimex Sp. z o.o.
Zmiany w zachowaniu konsumentów, jakie dokonały w ciągu ostatnich kilkunastu lat, wpływają na podejście firm do logistyki. Postępująca presja nabywców wymusza coraz szybsze tempo realizowania zleceń.

czytaj więcej »

Polska gospodarka – opinie

Polska gospodarka – opinie

Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics
Można powiedzieć, że układ planet wyjątkowo sprzyjał sektorowi logistycznemu w Polsce w ciągu ostatnich 2 czy 3 lat: rosnąca konsumpcja krajowa przełożyła się na wzrost zapotrzebowania na dystrybucję i lokalne zakłady produkcyjne; a gospodarka europejska, zwłaszcza Niemiec, które zdecydowanie są głównym partnerem gospodarczym Polski, znowu zaczęła rosnąć.

czytaj więcej »

Newsletter