Całościowe zarządzanie łańcuchem dostaw

Całościowe zarządzanie łańcuchem dostaw

Do konkurowania potrzebne są produkty, ale to nie wszystko. Wystarczy przyjrzeć się sieci Tesco i jej nowej idei podejścia do klienta, która mówi o tym, że klient oczekuje dobrych towarów zawsze, wszędzie i  w każdym momencie.

Aby sprostać tej idei należy połączyć w sprawnie funkcjonujący system dwa elementy: produkty i łańcuch dostaw. W takim systemie konieczna jest współpraca wszystkich ogniw, tak, aby każde z nich zarobiło, a klient otrzymał tani i dobry produkt. I to jest prawdziwe wyzwanie dla przyszłości, czyli konkurować i współpracować w taki sposób, aby wszyscy na tym zarobili. Lean management uczy, w jaki sposób zarządzać całościowo procesami, a jednym z takich złożonych procesów jest właśnie łańcuch dostaw.

dr James P. Womack

twórca koncepcji lean management,

założyciel Lean Enterprise Institute w Cambridge

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Budowanie przewagi

Budowanie przewagi

Teodor Kula, dyrektor zarządzający ESA Logistika Polska, Chieff Bussinss Developement Officer ESA Group
Naturalne w dzisiejszych czasach jest korzytanie z usług wyspecjalizowanych firm w zakresie transportu i magazynowania towarów, jednak w mojej opinii to mniej popularne usługi typu in-house są w stanie znacząco wpłynąć na zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy.

czytaj więcej »

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce
Wraz z poprawą koniunktury i rewolucyjnymi niemal zmianami w handlu, uruchomionymi przez upowszechnienie się Internetu, firmy zlecają operatorom coraz więcej zadań logistycznych.

czytaj więcej »

Większe powierzchnie magazynowe

Większe powierzchnie magazynowe

Michał Czarnecki, Vice President, Head of Leasing Prologis w Polsce
Zapotrzebowanie na coraz większą powierzchnię magazynową rośnie z roku na rok. O ile jeszcze kilka lat temu transakcje ok. 20 000 m2 były rzadkością, to dziś stały się praktycznie codziennością.

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter