Całkowite koszty posiadania

W ciągu ostatnich kilku lat niektórzy wiodący producenci wózków widłowych i środków transportu zaczęli prezentować klientom własne kalkulacje kosztów zakupu i eksploatacji ich produktów. Najważniejszym elementem wszystkich kalkulatorów kosztów jest poprawność i rzetelność zawartych w nich danych.

Kalkulatory te mają na celu uświadomienie klientom, że cena zakupu jest „chwilowa cechą produktu”, a dużo większa znaczenie odgrywają koszty eksploatacji i użytkowania przez najbliższe lata. Jak dotychczas tylko jedne producent wózków widłowych w swoim kalkulatorze uwzględnił sprawność przewozu ładunków w czasie. Porównanie kosztów zużytego paliwa, energii elektrycznej, kosztów przeglądów, czy zakupu i wynagrodzenia operatora nie odzwierciedla istoty kalkulacji. To koszty operatora stanowią największą część wszystkich kosztów w przeciągu kilku lat użytkowania. Im sprawniejszy wózek , tym szybciej przewieziony zostanie ładunek w jednostce czasu.
 

Roland Żabierek, Linde Material Handling Polska
 

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Budowanie przewagi

Budowanie przewagi

Teodor Kula, dyrektor zarządzający ESA Logistika Polska, Chieff Bussinss Developement Officer ESA Group
Naturalne w dzisiejszych czasach jest korzytanie z usług wyspecjalizowanych firm w zakresie transportu i magazynowania towarów, jednak w mojej opinii to mniej popularne usługi typu in-house są w stanie znacząco wpłynąć na zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy.

czytaj więcej »

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce
Wraz z poprawą koniunktury i rewolucyjnymi niemal zmianami w handlu, uruchomionymi przez upowszechnienie się Internetu, firmy zlecają operatorom coraz więcej zadań logistycznych.

czytaj więcej »

Większe powierzchnie magazynowe

Większe powierzchnie magazynowe

Michał Czarnecki, Vice President, Head of Leasing Prologis w Polsce
Zapotrzebowanie na coraz większą powierzchnię magazynową rośnie z roku na rok. O ile jeszcze kilka lat temu transakcje ok. 20 000 m2 były rzadkością, to dziś stały się praktycznie codziennością.

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter