Budowanie przewagi

Budowanie przewagi

Teodor Kula, dyrektor zarządzający ESA Logistika Polska, Chieff Bussinss Developement Officer ESA Group
Naturalne w dzisiejszych czasach jest korzytanie z usług wyspecjalizowanych firm w zakresie transportu i magazynowania towarów, jednak w mojej opinii to mniej popularne usługi typu in-house są w stanie znacząco wpłynąć na zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy. I to nie tylko, jakby się można było spodziewać ze względów finansowych. Korzystanie z usług operatorów logistycznych, przejmujących zadania także z zakresu logistyki wewnętrznej czy VAS, pozwala producentom na skupienie się i rozwijanie swojej głównej działalności, tak aby lepiej reagować na potrzeby swoich własnych klientów.
Optymializacja kosztów jest tu miłym dodatkiem, ponieważ operator, będąc specjalistą z zakresu logistyki i obsługując całościowo kilka łańcuchów dostaw, jest w stanie zaproponować znacznie niższe koszty jednostkowe. Dodatkowo, jeśli współpraca taka budowana jest w duchu partnerstwa, pozwala wypracować nieoczekiwane korzyści zarówno dla klienta, jak i samego operatora w postaci np. usprawnień procesów wewnętrznych, wspólnych inicjatyw optymalizacyjnych, czy działań z zakresu CSR Tworzy to kolejną wartość dodaną tego rodzaju usług i niepodważalnie wpływa na wzrost konkurencyjności.

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

Outsourcing pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów logistycznych

dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce
Wraz z poprawą koniunktury i rewolucyjnymi niemal zmianami w handlu, uruchomionymi przez upowszechnienie się Internetu, firmy zlecają operatorom coraz więcej zadań logistycznych.

czytaj więcej »

Większe powierzchnie magazynowe

Większe powierzchnie magazynowe

Michał Czarnecki, Vice President, Head of Leasing Prologis w Polsce
Zapotrzebowanie na coraz większą powierzchnię magazynową rośnie z roku na rok. O ile jeszcze kilka lat temu transakcje ok. 20 000 m2 były rzadkością, to dziś stały się praktycznie codziennością.

czytaj więcej »

Zewnętrzne usługi logistyczne

Zewnętrzne usługi logistyczne

Michał Wochna, dyrektor ds. logistyki, Spedimex Sp. z o.o.
Zmiany w zachowaniu konsumentów, jakie dokonały w ciągu ostatnich kilkunastu lat, wpływają na podejście firm do logistyki. Postępująca presja nabywców wymusza coraz szybsze tempo realizowania zleceń.

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter